Zkušenosti s prodejci sazenic a řízků

Kontakt a nabídka prodejců řízků a kontejnerovaných sazenic Révy vinné v ČR a SR - pro zveřejnění kontaktujte administrátora
Odpovědět
Dzordzik
Administrátor fóra
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti s prodejci sazenic a řízků

Příspěvek od Dzordzik »

Sem můžete vkládat svoje zkušenosti s prodejci sazenic a řízků Révy.

Marek1970
Kraj: Trnavský
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s prodejci sazenic a řízků

Příspěvek od Marek1970 »

Pravdepodobne sem nenapíšem žiadnu novinku ale keďže dobré veci sa majú chváliť, lebo sú čoraz vzácnejšie a seriózny predajcovia rastlín (podnikatelia, remeselníci, ľudia...) mám pocit ako keby začínali byť v menšine, tak chcem týmto verejne poďakovať p. Ing. Kotrlemu za jeho profesionalitu a prístup. Napriek tomu, že som svoju objednávku ak sa nemýlim celkom 5 krát modifikoval, tak nestratil so mnou trpezlivosť a včera mi prišli perfektne zabalené a označené objednané odrezky výbornej kvality. Opakovane nemôžem vysloviť nič iné len maximálnu spokojnosť. Teším sa z prútikov a snáď onedlho aj z úspešne zakorenených nových odrôd. 

160 mnm
plodia, ešte neplodia,
Odrody: Aladdin, Bianca, Cabernet Cortis, Dolgoždannyj,Ester, Galahad, Graf Monte Christo, Hibernal, Jubilej Novočerkaska, Julian, Katalonia, Kišmiš Zaporožskij, Krasotka, Krystal, Kubáň, Millenium, Moldova, Pamjať Žuravlja, Prima Ukrainy, Rusbol, Sprint, Šarada UA, Talisman, Valjok, Venus, V25-20, Zolotce

andrejZA
Kraj: Žilinský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrejZA »

Chcem sa pripojit k chvale na Iva. Po tom, co som sa na zaklade rozhovoru s Jirkom namlsal na odrodu Cimus, som mu napisal mail s otazkou, ci by nemal este nejaky odrezok z tejto odrody plus nejakeho kamosa k nemu do partie. Cital som same pozitiva na Valjok, tak som sa ho rozhodol vyskusat. V piatok mi prisla sprava, ze zasielka ma caka u nas v pobocke zasielkovne a ked som ju doma rozbalil, citil som sa ako na Vianoce - okrem Cimusu a Valjoka som v nej nasiel este dalsie tri krasne odrody, vsetko muskatovej revy: Ladannyj, Nikol a Garold. A to nie po jednom, ale z kazdej po 2-4 kusy. 
Mam ich uz vsetky v zakorenovacoch spolu s odrezkami od Radovana (a zopar tiez odlozenych v zemi ako vruble na prestepovanie), zena spolu s detmi ich uz spolu so mnou prijali za clenov rodiny :)  Uz len aby sa im podarilo dobre ujat.

Este raz dakujem a tesim sa na dalsie dobrodruzstva s pestovanim revy :))

Andrej

Naposledy upravil(a) andrejZA dne 01 dub 2021, 09:49, celkem upraveno 1 x.

SZ Slovensko (Žilinská kotlina), cca 350 m n.m
Ajvaz, Suzy (rodia - vysadené 2018), Dašunja, Kraseň, Aladdín, Nachodka, Beloje čudo (minuloročné sadenice) Chrust, Garold, Galachad, Karnaval, Šarada UA, Tajna monacha, Cimus, Valjok, Ladannyj, Nikol (zakoreňujem).

Rony
Aktivní člen
Kraj:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rony »

S Ivo Kotrle (IK) mam tie najlepsie skusenosti. Je najspolahlivejsi zdroj z hladiska pravosti odrody.
Zaslane kontajnerovane odrody su velmi dokladne a kvalitne zabalene - su v krabici aj fixovane.
To co je absolutne vynimocne je uprimne informovania o dobrych aj zlych vlastnostiach odrod z vlastnej skusenosti, alebo skusenosti doveryhodnych znamych.
Toto je v ostrom kontraste od predajcov typu Slovplant, ktorych jedinym cielom je predat co najviac a co najdrahsie a v duchu tohto ciela sa snazia vychvalovat nekriticky svoje odrody a neraz poskytuju aj celkom nepravdive informacie o nich.

andrejZA
Kraj: Žilinský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrejZA »

Ano, aj ja som pri hladani info narazil na ich stranky a vymakany e-shop. Priznam sa, podla tych opisov som mal velke pokusenie si nieco objednat. Tie ich ceny sa mi ale zdali strasne premrstene (kdesi som narazil na oznacenie o cenach "splhajucich sa do limbasskych vysin"). Dalsia vec je marketingovy zaujem obchodnika predat, v com je Slovplant asi pre kazdeho priehladny - a preto som velmi rad za toto forum. Niet nad osobnu skusenost, napr. Radovan ma uviedol do obrazu, ake su uskalia s odrodou Veles, Ivo mi napr. tiez z fleku odpisal, aku skusenost ma s Bogemou (ze je malo odolna). Co sa mi zda vynimocne u predajcov je schopnost nacuvat - v balicku od Iva  som nasiel velmi citlivo vybrate "bonusovky" - to su veci, ktore cloveku zlepsia naladu na dlhy cas, ako vravia anglicania "make my day". V tomto je asi Ivo viac nadsenec ako obchodnik - a ja mam super pocit z komunikacie s takymito bohatymi ludmi.

SZ Slovensko (Žilinská kotlina), cca 350 m n.m
Ajvaz, Suzy (rodia - vysadené 2018), Dašunja, Kraseň, Aladdín, Nachodka, Beloje čudo (minuloročné sadenice) Chrust, Garold, Galachad, Karnaval, Šarada UA, Tajna monacha, Cimus, Valjok, Ladannyj, Nikol (zakoreňujem).

Bred_ik
Guru fóra
Kraj:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bred_ik »

Jen trošku vysvětlení, proč každý, kdo u mne objednával, nedostal tolik bonusů jako AndrejZA. Pokud vím, že mám materiálu odrůdy nadbytek, snažím se jeden dva kousky přidávat. Ale na začátku sezóny, tj. před zakořeňováním, kdy chystám většinu objednávek řízků, mám takový frmol, že kolikrát nevím, kde mi hlava stojí. Proto nestíhám přidávat vše, co bych mohl. Teď, kdy už je víceméně po sezóně posílání řízků, je na to víc času. A u novinek a bestselerů se mi nedaří přidávat, protože se snažím podělit co nejvíce zájemců a není tolik materiálu, kolik by bylo potřeba.

Dzordzik
Administrátor fóra
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

Rony píše:
22 bře 2021, 12:01
S Ivo Kotrle (IK) mam tie najlepsie skusenosti. Je najspolahlivejsi zdroj z hladiska pravosti odrody.
Zaslane kontajnerovane odrody su velmi dokladne a kvalitne zabalene - su v krabici aj fixovane.
To co je absolutne vynimocne je uprimne informovania o dobrych aj zlych vlastnostiach odrod z vlastnej skusenosti, alebo skusenosti doveryhodnych znamych.
Toto je v ostrom kontraste od predajcov typu Slovplant, ktorych jedinym cielom je predat co najviac a co najdrahsie a v duchu tohto ciela sa snazia vychvalovat nekriticky svoje odrody a neraz poskytuju aj celkom nepravdive informacie o nich.

Souhlasím s Ronym, takových lidí víc a byl by svět veselejší. Každý chce prodat, ale dá se to dělat i poctivě a se zájmem pro věc. O to mám větší radost, že se Ivo o svoje zkušenosti s námi rád podělí právě na tomto fóru, ostatně Ivo a Mevik mohou za to, že jsem se dokopal k tomu jej vytvořit a oba mohou za úspěšný start tohoto fóra. Bez nich jsem přesvědčený, že by možná vzniklo, ale také asi brzy zaniklo.

Odpovědět

Zpět na „Prodejci řízků a kontejnerovaných sazenic“