Zkušenosti s prodejci sazenic a řízků

Kontakt a nabídka prodejců řízků a kontejnerovaných sazenic Révy vinné v ČR a SR - pro zveřejnění kontaktujte administrátora
Odpovědět
Dzordzik
Administrátor fóra
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti s prodejci sazenic a řízků

Příspěvek od Dzordzik »

Sem můžete vkládat svoje zkušenosti s prodejci sazenic a řízků Révy.

Marek1970
Aktivní člen
Kraj: Trnavský
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s prodejci sazenic a řízků

Příspěvek od Marek1970 »

Pravdepodobne sem nenapíšem žiadnu novinku ale keďže dobré veci sa majú chváliť, lebo sú čoraz vzácnejšie a seriózny predajcovia rastlín (podnikatelia, remeselníci, ľudia...) mám pocit ako keby začínali byť v menšine, tak chcem týmto verejne poďakovať p. Ing. Kotrlemu za jeho profesionalitu a prístup. Napriek tomu, že som svoju objednávku ak sa nemýlim celkom 5 krát modifikoval, tak nestratil so mnou trpezlivosť a včera mi prišli perfektne zabalené a označené objednané odrezky výbornej kvality. Opakovane nemôžem vysloviť nič iné len maximálnu spokojnosť. Teším sa z prútikov a snáď onedlho aj z úspešne zakorenených nových odrôd. 

160 mnm
plodia, ešte neplodia
Odrody: Adler,Aladdin, Alexa, Bananas, Bianca, Cabernet Cortis, Cimus, Ciravas Agraa, Dolgoždannyj,Darja, Dubovskij rozovyj, Ester, Galahad, Graf Monte Christo, Hibernal, Ivanka, Joy Seedless, Jubilej Novočerkaska, Julian, Jutal, Karnaval, Katalonia, Kišmiš černý sultán, Kišmiš Nachodka, Kišmiš Zaporožskij, Krasotka, Krystal, Kubáň, Livia, Lora, Moldova, Muskat dijevskij, Nero,Pamjať Žuravlja, Prima Ukrainy, Rembo, Rošfor, Rusbol, Skazka, Slava Ukrajine (Bačinskij), Slava Ukrajine (Višneveckij), Somerset Seedless, Sprint, Šarada UA, Talisman, Valjok, Veles, Venus, V25-20, Zolotce

andrejZA
Aktivní člen
Kraj: Žilinský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrejZA »

Chcem sa pripojit k chvale na Iva. Po tom, co som sa na zaklade rozhovoru s Jirkom namlsal na odrodu Cimus, som mu napisal mail s otazkou, ci by nemal este nejaky odrezok z tejto odrody plus nejakeho kamosa k nemu do partie. Cital som same pozitiva na Valjok, tak som sa ho rozhodol vyskusat. V piatok mi prisla sprava, ze zasielka ma caka u nas v pobocke zasielkovne a ked som ju doma rozbalil, citil som sa ako na Vianoce - okrem Cimusu a Valjoka som v nej nasiel este dalsie tri krasne odrody, vsetko muskatovej revy: Ladannyj, Nikol a Garold. A to nie po jednom, ale z kazdej po 2-4 kusy. 
Mam ich uz vsetky v zakorenovacoch spolu s odrezkami od Radovana (a zopar tiez odlozenych v zemi ako vruble na prestepovanie), zena spolu s detmi ich uz spolu so mnou prijali za clenov rodiny :)  Uz len aby sa im podarilo dobre ujat.

Este raz dakujem a tesim sa na dalsie dobrodruzstva s pestovanim revy :))

Andrej

Naposledy upravil(a) andrejZA dne 01 dub 2021, 09:49, celkem upraveno 1 x.

SZ Slovensko (Žilinská kotlina), cca 350 m n.m
Ajvaz (vysadené 2018), Othello ružové (presadené 2021) Dašunja, Kraseň, (minuloročné sadenice) Chrust(2x), Garold (2x), Tajna monacha (3x), Cimus (2x), Valjok (3x), Ladannyj (2x), Karnaval (2x), Šarada UA, Nikol (2x), Kraseň (2x), Dašunja, Skazka, Vostorg (vysadené 2021 zo zakorenených odrezkov) , Katalonia, Rimbaud, Zolotce (vysadené 2021 - prostokorenné) , Aladdín, Beloje Čudo, Nachodka (po vlaňajšom slabom raste presadené na nové stanovište), Suzy (zrušené)

Rony
Aktivní člen
Kraj: Zahorie -Juhozapadne Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rony »

S Ivo Kotrle (IK) mam tie najlepsie skusenosti. Je najspolahlivejsi zdroj z hladiska pravosti odrody.
Zaslane kontajnerovane odrody su velmi dokladne a kvalitne zabalene - su v krabici aj fixovane.
To co je absolutne vynimocne je uprimne informovania o dobrych aj zlych vlastnostiach odrod z vlastnej skusenosti, alebo skusenosti doveryhodnych znamych.
Toto je v ostrom kontraste od predajcov typu Slovplant, ktorych jedinym cielom je predat co najviac a co najdrahsie a v duchu tohto ciela sa snazia vychvalovat nekriticky svoje odrody a neraz poskytuju aj celkom nepravdive informacie o nich.

andrejZA
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrejZA »

Ano, aj ja som pri hladani info narazil na ich stranky a vymakany e-shop. Priznam sa, podla tych opisov som mal velke pokusenie si nieco objednat. Tie ich ceny sa mi ale zdali strasne premrstene (kdesi som narazil na oznacenie o cenach "splhajucich sa do limbasskych vysin"). Dalsia vec je marketingovy zaujem obchodnika predat, v com je Slovplant asi pre kazdeho priehladny - a preto som velmi rad za toto forum. Niet nad osobnu skusenost, napr. Radovan ma uviedol do obrazu, ake su uskalia s odrodou Veles, Ivo mi napr. tiez z fleku odpisal, aku skusenost ma s Bogemou (ze je malo odolna). Co sa mi zda vynimocne u predajcov je schopnost nacuvat - v balicku od Iva  som nasiel velmi citlivo vybrate "bonusovky" - to su veci, ktore cloveku zlepsia naladu na dlhy cas, ako vravia anglicania "make my day". V tomto je asi Ivo viac nadsenec ako obchodnik - a ja mam super pocit z komunikacie s takymito bohatymi ludmi.

Ajvaz (vysadené 2018), Othello ružové (presadené 2021) Dašunja, Kraseň, (minuloročné sadenice) Chrust(2x), Garold (2x), Tajna monacha (3x), Cimus (2x), Valjok (3x), Ladannyj (2x), Karnaval (2x), Šarada UA, Nikol (2x), Kraseň (2x), Dašunja, Skazka, Vostorg (vysadené 2021 zo zakorenených odrezkov) , Katalonia, Rimbaud, Zolotce (vysadené 2021 - prostokorenné) , Aladdín, Beloje Čudo, Nachodka (po vlaňajšom slabom raste presadené na nové stanovište), Suzy (zrušené)

Bred_ik
Guru fóra
Kraj: Olomoucký
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bred_ik »

Jen trošku vysvětlení, proč každý, kdo u mne objednával, nedostal tolik bonusů jako AndrejZA. Pokud vím, že mám materiálu odrůdy nadbytek, snažím se jeden dva kousky přidávat. Ale na začátku sezóny, tj. před zakořeňováním, kdy chystám většinu objednávek řízků, mám takový frmol, že kolikrát nevím, kde mi hlava stojí. Proto nestíhám přidávat vše, co bych mohl. Teď, kdy už je víceméně po sezóně posílání řízků, je na to víc času. A u novinek a bestselerů se mi nedaří přidávat, protože se snažím podělit co nejvíce zájemců a není tolik materiálu, kolik by bylo potřeba.

Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

Rony píše:
22 bře 2021, 12:01
S Ivo Kotrle (IK) mam tie najlepsie skusenosti. Je najspolahlivejsi zdroj z hladiska pravosti odrody.
Zaslane kontajnerovane odrody su velmi dokladne a kvalitne zabalene - su v krabici aj fixovane.
To co je absolutne vynimocne je uprimne informovania o dobrych aj zlych vlastnostiach odrod z vlastnej skusenosti, alebo skusenosti doveryhodnych znamych.
Toto je v ostrom kontraste od predajcov typu Slovplant, ktorych jedinym cielom je predat co najviac a co najdrahsie a v duchu tohto ciela sa snazia vychvalovat nekriticky svoje odrody a neraz poskytuju aj celkom nepravdive informacie o nich.

Souhlasím s Ronym, takových lidí víc a byl by svět veselejší. Každý chce prodat, ale dá se to dělat i poctivě a se zájmem pro věc. O to mám větší radost, že se Ivo o svoje zkušenosti s námi rád podělí právě na tomto fóru, ostatně Ivo a Mevik mohou za to, že jsem se dokopal k tomu jej vytvořit a oba mohou za úspěšný start tohoto fóra. Bez nich jsem přesvědčený, že by možná vzniklo, ale také asi brzy zaniklo.

Marek1970
Aktivní člen
Kraj: Trnavský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek1970 »

Dnes mi dorazili rastliny od p. Kotrleho. Nebudem "vychvaľovať", len zhrniem fakty.
Balík bol tak dokonale zabalený, že ani jedna rastlina v dvoch balíkoch nebola pri doručení poškodená (a to je jasné, že kuriéri sa s balíkmi moc nemaznajú). Na takéto precízne balenie treba mať zo strany predajcu určite trpezlivosť a určite sa nedá balík takto pripraviť na prepravu za pár minút ale ten čas investovaný do balenia sa určite opláca v spokojnosti zákazníkov.
Rastliny doručené z ČR na Slovensko do 48 hodín. Všetky sú v perfektnom stave s bohatým koreňovým systémom a vitálnou nadzemnou časťou. Keďže som objednávku posielal z môjho pohľadu neskôr, tak som v kútiku duše ani nedúfal, že mi prídu všetky objednané odrody, takže i v tomto smere absolútna spokojnosť (spokojný by som bol i keď by mi nebolo doručené všetko lebo chápem, že kapacita ponúkaných rastlín je limitovaná a závisí aj od objednávok, ktoré boli doručené pred mojou objednávkou).
Čo dodať ? Pán Ivo Kotrle je absolútna "topka" z predajcov u ktorých som mal možnosť nakupovať rastlinný materiál (nielen vinič). Pre mňa je úplným klincom to, že dôveruje svojim zákazníkom tak, že neposiela balíky na dobierku (aspoň mne teda tak prišiel) ale faktúru zasiela dodatočne. V jeho záujme len dúfam, že to niektorí zákazníci nezneužívajú a poctivo si uhradia svoju faktúru. Takže ešte raz ĎAKUJEM.

160 mnm
plodia, ešte neplodia
Odrody: Adler,Aladdin, Alexa, Bananas, Bianca, Cabernet Cortis, Cimus, Ciravas Agraa, Dolgoždannyj,Darja, Dubovskij rozovyj, Ester, Galahad, Graf Monte Christo, Hibernal, Ivanka, Joy Seedless, Jubilej Novočerkaska, Julian, Jutal, Karnaval, Katalonia, Kišmiš černý sultán, Kišmiš Nachodka, Kišmiš Zaporožskij, Krasotka, Krystal, Kubáň, Livia, Lora, Moldova, Muskat dijevskij, Nero,Pamjať Žuravlja, Prima Ukrainy, Rembo, Rošfor, Rusbol, Skazka, Slava Ukrajine (Bačinskij), Slava Ukrajine (Višneveckij), Somerset Seedless, Sprint, Šarada UA, Talisman, Valjok, Veles, Venus, V25-20, Zolotce

Vaaca
Kraj: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaaca »

I já se přidám k chválení Iva Kotrleho. Několik let u něho nakupuji kontejnerované sazenice vinné révy. Ani jednou se mě nestalo abych dostal jedinou poškozenou sazenici. Vždy perfektně zabalené. Co se stalo v minulém roce. Zasadil jsem od Iva sazenici Illaria. Krásně rostla a z doposud neznámých příčin během týdne uschnula. Zmínil jsem se o tom na tomto fóru a co se nestalo. Ivo mě nabídl jinou sazenici jako náhradu za uschlou. To jen tak průměrný prodavač sazenic nedělá. Ivo je i u mne jednička.,

Pardubicko, 300 mnm. Barvy: plodí, zrušeno, objednáno, ,ještě neplodí
Afrodita, Akademik, Adler, Cimus, Dolgoždannyj, Džin Kišmiš, Furor, Galahad, Heliodor, Himrod, Katalonia, Kišmiš 342, Kišmiš Lučistyj, KoKl Belij, ,Kišmiš Citronnyj,Kišmiš Spartanec ,Muskat Dyjevskij, Lakemont, Lora, Romulus, Smaragd, Somerset Seedless, Vanessa, Volodar Kišmiš, V 12, Illaria, Karnaval, Kišmiš století, Lorus, Suprize, Valjok, Veles, Venus, Talisman, TianShan, V-25-20,

Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

Naprostý souhlas, mám stejnou zkušenost. Spokojenost už několik let. Oceňuji znalosti, chuť se o ně podělit a především vysoce nadstandardní přístup.

sapmok
Aktivní člen
Kraj: Olomoucký
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sapmok »

I můj primární dodavatel.  ;-) 

Petr
teplotní vegetační zóna USDA 6b
VÍNO-HRANÍ

andrejZA
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrejZA »

Som toho nazoru, ze dobru skusenost treba sirit dalej a pristup Iva Kotrleho toto splna do bodky. Moja skusenost je tento rok uz druha: Po prvej varke odrezkov, ktore prisli v perfektnom stave a vacsina z nich uz rastie na stanovisti v podobe krasnych silnych sadeniciek, som v aprili neodolal lakaniu a doobjednal som si este tri sadenicky z odrod, ktore som v prvej varke ako odrezky nezohnal (uz boli vypredane).
Mal som konkretne velky zalusk na Kataloniu, Zolotce a Rembo. Tieto sadenicky mal Ivo k dispozicii na jarny predaj. Popri tom som mal vsak este specialnu prosbu o posunutie terminu odoslania, nakolko v maji som planoval prace na fasade domu, popri ktorom mali byt stromceky vysadene. Ivo mi vysiel s poziadavkou v ustrety a sadenicky mi odlozil, az kym som mu nenapisal, ze uz mam priaznive podmienky na sadenie (odpratane lesenie). Balicek prisiel do par dni, precizne zabaleny, s peknymi korienkami. Na dalsi den som vysadzal a momentalne mozem sledovat, ako sadenicky pekne rasia. 

Takze celkovo zhrnute, bezproblemovy a ustretovy pristup, samozrejmostou je ochota pooradit aj cez sukromne spravy, velke plus je moznost dohodnut sa na termine odoslania. A aby som nezabudol to podstatne, kvalita vysadboveho materialu. A mnohe dalsie veci. Tieto "malickosti" uz v dnesnej dobe rozhodne nie su samozrejme. Ale je to nieco, co zapada do kultury webu oreve.cz. Co som si vsimol, vysoky stupen komunikacnej vyspelosti je standardom na tomto fore. Skratka ludia podobneho zamerania aj hodnot si budu asi prirodzene vytvarat platformu, na ktorej sa chcu dalej zdruzovat. Preto som rad, ze mam skusenost s Ivom ako predajcom aj ako clovekom a zaroven som rad, ze mozem sledovat tuto skupinku zblizka a mnohym veciam sa zaroven naucit.

Lubos
Aktivní člen
Kraj:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubos »

Môžem potvrdiť vaše poznatky. Objednávam od Iva už viac rokov pravidelne a všetko je tak ako by malo byť. Sadenice aj odrezky vždy v perfektnom stave pekne pobalené a komunikácia tiež topečka. Takto by to malo byť u všetkých predajcov. 

Nevidzany okr. Prievidza 400m.n.m asi 70 odrôd len stolové.

minko
Kraj: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od minko »

Našiel som predajcu ktorý prekonal Slovplant. Agrocentrum! Sadenice Remba tuším po 26€. Neuveriteľné!!! Asi to posielajú v pozlátených kontajneroch.

Radovan
Aktivní člen
Kraj:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radovan »

2 litrové čierne kontajnery z Poľska. Veď to musel niekto celé leto polievať! :lol: Asi sa im toho veľa nepredáva, tak cena vyvažuje množstvo.
Po nástupe Slovplantových cien aj niektorí súkromní predajcovia na Slovensku nabehli na ich ceny. Veď predsa nebudú predávať pod cenu. O tom že je to nad cenu nikoho netrklo. A to bolo ešte 4 - 5 rokov nazad, keď bolo 20 eur ešte slušný peniaz. Aj kvôli tomuto (ale nielen) som prešiel na nákup odrezkov a sadenice si robím sám.

Odpovědět

Zpět na „Prodejci řízků a kontejnerovaných sazenic“