Určujeme choroby/potíže

Určování chorob, výměna odrůd, dovoz, odvoz ...
Odpovědět
SMILAN
Kontaktovat uživatele:

Re: Určujeme choroby/potíže

Příspěvek od SMILAN »

Mirek píše:
24 srp 2020, 13:10
Pokud jsou takto napadeny listy na keři, tak už réva nedozraje.

no toho sa najviac obávam ,kedže mi to na jar pomrzlo a išlo to odznova tak mam všetko opozdené a velmi  je aj spomalené vyzrievanie.. mam velke obavy ze to nevyzreje a v zime vymrzne , takže buduci rok bude tiež biedny .  Tento rok je u mna velmi zlý , úroda tak 20% z normálu  a aj dost chorôb.... 

Mirek
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

Zdravé listy jsou potřeba na to, aby réva dobře "dýchala", čím více je listová plocha poškozena, tím větší je nebezpečí, že hrozny nedozrají, ale jen "zestárnou" a nebudou k jídlu. Takto jsem dopadl vloni a i nyní již mám obavu o normální dozrávání u mnoha odrůd. Před chvílí jsem kontroloval Everest a na střapcích jsou bobule již téměř jedlé, ale taky úplně zelené. Může za to padlí, které hlavu poškodilo, a přestože se "přeléčilo", tak následky zůstaly.
20200824_163826.jpg

20200824_163818.jpg

20200824_163751.jpg

20200824_163734.jpg

20200824_154947.jpg

Břeclav, 158 mnm, cca 150 hlaviček, asi stovka stolních odrůd.

LadaBlatna61
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LadaBlatna61 »

Chvilku přestalo pršet tak jsem prošel zahradu,plíseň je pěkně rozjetá,rajčata,okurky a cukety odejdou hned jak se oteplí,réva na spodních listech skoro u všech keřů má taky plíseň,jak odezní ty deště tak budu muset stříkat proti plísni na záchranu listů.

Révu pěstuji v Blatné 440m.n.m Odrůdy - Attika,Arkadia,Beloe čudo
Čornyj palec, Ester,Etalon,Galahad,Garold,Geliodor,Glenora,Izumlenie,Kodrjanka,Kišmiš Rebekka,Melinda,Muskat blue,Pleven Ustojčivyj,Rošfor,Rumba,Rembo,Suffolk red,Super extra,Skazka,Šarada UA,Super Ljalja,Valentin,Vostorg.

Mirekk

Příspěvek od Mirekk »

Úrodu vem čert, hlavně že je zalito. :P

LadaBlatna61
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LadaBlatna61 »

Mirekk píše:
30 srp 2020, 11:35
Úrodu vem čert, hlavně že je zalito. :P

Úroda je skoro sklizená,potřebuju zachránit co nejvíc listů u révy aby dobře vyzrálo réví,bez listů to nevyzraje.

Révu pěstuji v Blatné 440m.n.m Odrůdy - Attika,Arkadia,Beloe čudo
Čornyj palec, Ester,Etalon,Galahad,Garold,Geliodor,Glenora,Izumlenie,Kodrjanka,Kišmiš Rebekka,Melinda,Muskat blue,Pleven Ustojčivyj,Rošfor,Rumba,Rembo,Suffolk red,Super extra,Skazka,Šarada UA,Super Ljalja,Valentin,Vostorg.

Odpovědět

Zpět na „Pomáháme si“