Sítě/pytlíky proti ptákům/vosám

Kamil
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Re: Sítě/pytlíky proti ptákům/vosám

Příspěvek od Kamil »

Bez sáčků a lapačů vos bych dopadl takto. Se sáčky je to lepší. Dnes jsem.kontroloval.
Přílohy
20200902_084715_copy_340x604.jpg
20200902_085323_copy_361x552.jpg
20200902_084522_copy_453x805.jpg

2016 2019 2020 - Arkadia, Augustovskyj, Aurelius,Bianca, Beževij, Cabernet Cor., Concord, Čornyj Dok., Garold,Golden Champion, Gurzufskyj Roz., Chrupka čer., Kodrjanka, Krasnaja Roza, Krystal,Lakemont,Lora, Lorus Kiš.,MP, Mramornyj, Pamjať Džen., Padarok Kraj., Petra,Phoenix, Prim, RR, Solaris, Somerset Seed., Suvenýr, Svetlana, VZ, ZWT. www.wertovo.cz

Vaaca
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaaca »

Nádherné hrozny. Co je to za odrůdy?

Pardubicko, 300 mnm.
Afrodita,Akademik, Džin Kišmiš, Furor, Galahad, Heliodor, Himrod, Kišmiš 342, Kišmiš Lučistyj, KoKl bělij, Lakemond, Romulus, Smaragd, Somerset Seedless, Vanessa, Volodar kišmiš, V 12, Illaria, Karnaval, Kišmiš století, Lorus, Suprize, Veles.Venus,Talisman, TianShan,V-25-20,

Kamil
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Solaris a Cabernet Cortis loni sázené. 

2016 2019 2020 - Arkadia, Augustovskyj, Aurelius,Bianca, Beževij, Cabernet Cor., Concord, Čornyj Dok., Garold,Golden Champion, Gurzufskyj Roz., Chrupka čer., Kodrjanka, Krasnaja Roza, Krystal,Lakemont,Lora, Lorus Kiš.,MP, Mramornyj, Pamjať Džen., Padarok Kraj., Petra,Phoenix, Prim, RR, Solaris, Somerset Seed., Suvenýr, Svetlana, VZ, ZWT. www.wertovo.cz

Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

Dzordzik píše:
30 srp 2020, 08:44
LadaBlatna61 píše:
30 srp 2020, 08:41
Myslíš zdrhovadlo? To je na kloboukách,na mikynách,dole na kalhotách a pod.

Houby zdrhovadlo, pod tím názvem koupíš všude klasický zip, brzdička to je :D To by němej neřek, dyby mu hubu rozbili :D
Buď jsou s jednou větší dírkou, vhodné na už hotové pytlíky, kdy to nechci rozvazovat kvůli nasazení brzdičky: Brzdičky kulaté 15x19 mm, nebo se 2 dírkama, vhodnější pro ty, co jim nevadí šňůrku rozvázat a znovu zavázat před nasazením brzdičky. Jsou o něco dražší, ale má to výhodu, že to pak nemůžu při nasazování ani při praní ztratit. Já půjdu do těch se 2 dírkama a věřím, že mám problém s povolováním sáčku vyřešenej - "brzdičky s dvěma dírkami 20x20 mm velké"

Tak jsem dneska po práci provedl svůj denní rituál s kontrolou keřů a na co jsem nenarazil. Zatímco do včerejška jsem nevěděl co jsou vosy, dneska jich bylo uvnitř sáčků na hrozny celý mrak. Běžně 3-4 vosy v jednom sáčku. Sáčky jsem sundal, vosy vyhnal, znovu je nasadil, dobře utáhl a pozoroval jestli a jak a kolik jich tam vletí. Do minuty tam byly zpět. Zjistil jsem, že i když pytlík utáhnu co to jde, vždycky kolem třapiny zůstane větší či menší otvor a dozrávající střapce Nera je tak silně lákaly, že se tamtudy prostě protáhly. A šly naprosto najisto. Pamatovaly si kde se jim to podařilo a ostatní hrozny, kam se předtím nedostaly úplně ignorovaly. Chytrý to hmyz.

S hodou okolností dneska dorazil balíček s těmi "zdrhovadly", tak jsem vyrazil a rovnou opalikoval oba typy co jsem objednal na zkoušlu, abych porovnal, který bude lepší a jestli to vůbec něčemu pomůže. Používám sáčky, které mají šňůrku z hladkého nylonového materiálu, který je dost kluzký. Nejdřív jsem zkusil ty co mají v sobě 2 otvory, fungují ale přítlak je dost malý a není to ono. Pak jsem zkusil to co má v sobě jeden větší otvor. Tam je přítlak pružiny vevnitř dost silný a krásně to funguje. Zkusil jsem nasadit sáček, nasadit a pak zkusit nakolik to drží. Drží to fest. Udělal jsem to tedy na všech hroznech, zkontroloval jestli tam nejsou vosy a pozoroval co se bude dít.

Pytlíky byly tentokrát dobře utažené a utažené také držely. A světe div se, ani za 2 hodiny se tam vosy nedostaly. Ty byly ale nasraté :-D Nakonec začaly dávat najevo, že jsem jim zrovna radost neudělal a raději jsem vyklidil pole.
Pak jsem šel zkontrolovat horní vinohrádek a o jsem nenašel. Všechny pytlíky byly na zemi! Včera tady trošku víc fouklo a  plocha pytlíku ve větru funguje jako vlajka, tj. prosté zatažení nestačí, buď se povolí a vosy mají dveře otevřené, nebo pytlík rovnou skončí na zemi. Opět jsem aplikoval to zdrhovadlo a teď už to drží to fest. Takže za mě můžu doporučit tento typ "Brzdičky kulaté 15x19 mm 160058". Má přítlak tak silný, že věřím, že to v pohodě půjde s tím i prát, tj. nasadím jenom jednou a pak jenom používám několik let.

Kamil
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

S vinařskou bužirkou na kminky je sice vic prace ale drzi na 1000%. A asi bude levnejsi))

Mirek
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

Včera při prohlídce (ne)zrající révy jsem zjistil, že stav střapců v pytlících nebo bez, je téměř bez rozdílu. Popraskané bobule hnijí a neustálé sundávání a nasazování mne už nebaví, takže hodně hroznů je bez pytlíků. Když se do sítěk nedostanou octomilky, tak jsou tam mravenci, hrozny vypadají hnusně. Střapce, které vypadaly až donedávna pěkně (Arkadia muskat) poničila další voda.
Réva vinná provázela člověka od nepaměti. Toho, kdo se stal jejím dobrým přítelem, dokázala vždy štědře obdarovat.
Nemyslím, že bych byl nepřítelem révy, to jen ona na mne kašle, i když ve většině případů za to až tak moc nemůže.

Břeclav, 158 mnm, cca 150 hlaviček, asi stovka stolních odrůd.

LadaSvijany
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LadaSvijany »

Včera jsem si shodou okolností také prohlížel Arkádii. Mám ji v pytlíku, vypadá hezky, ale pořád ještě není úplně zralá. Po sundání pytlíku jsem zjistil, že začíná praskat. Některé bobule se sice dají už jíst, ale některé jsou ještě tvrdé a kyselé. Je otázka, jestli to dozraje a kdy. Počasí je jako na houpačce, den hezky a pak několik dní zase chladno a déšť. Možná ještě druhá půlka září bude teplá, ale moc už tomu nevěřím. Ve výhodě jsou letos asi ti, co to mají ve skleníku nebo alespoň pod střechou.

Svijany, 255 mnm
Adler, Akademik, Aladdin, Alex raný, Aljoša Popovič, Arkádia, Arni, Bažena, Belij Chrustal, Beloje Čudo, Belyj KOKL, Bogema, Čabaň. perla, Darja, Everest, Frumoasa Alba, Furor, Galahad, Gorděj, Hrabě M. Chr., Chip-Chop, Chusai Kelin Barmak, Izjuminka, Kleopatra, Kodrjanka, Livija, Lora, Milana, Monarch, Premier, Preobražanie, Prim, Princess Augusta, Rembo, Rozmus, Ruby Roman, Rumba, Ruslan, Sašenka Leonova, Senator Pavlovsky, Senzacia, Sicilia, Smaragd, Super Extra, Talisman, Tian Shan, Tuz bordo, Ultrarannyj žoltyj, Valjok, Velika, Viktoria, Vostorg, Vulkan, V 5-6, Zarnica.

Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

Kamil píše:
02 zář 2020, 21:08
S vinařskou bužirkou na kminky je sice vic prace ale drzi na 1000%. A asi bude levnejsi))

A o tom to je. Není umění si přidělat víc práce, to umí kde jakej ... :-)

Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

I včera jse na slunci pozoroval snažení vosáků ale ani po 2 dnech dovnitř do pytlíku utaženého brzdičkou nepronikli. Včera jsem sklízel část hroznů a práce s ní je superrychlá. Zmáčknu, otevřu, zmáčku zatáhnu. Za mě velká spokojenost a mrzí mě, že jsem na to nepřišel už dávno. Rozhodně mám v plánu používat nadále na všechny svoje sáčky.

LadaSvijany
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Nedávno jsem tady psal, že pytlíky z Ukrajiny jsem dosud neměl prokousané. Tak už to neplatí. Jeden prokousaný pytlík jsem objevil na posledním hroznu Livie. Chtěl jsem zkusit, jak dlouho vydrží viset. Ale po objevení díry jsem hrozen radši sklidil. Je natolik dobrý, že by byla škoda se o něj dělit s predátory. Jen nevím, co tak velkou díru způsobilo.

Přílohy
IMG_8856.jpg

Svijany, 255 mnm
Adler, Akademik, Aladdin, Alex raný, Aljoša Popovič, Arkádia, Arni, Bažena, Belij Chrustal, Beloje Čudo, Belyj KOKL, Bogema, Čabaň. perla, Darja, Everest, Frumoasa Alba, Furor, Galahad, Gorděj, Hrabě M. Chr., Chip-Chop, Chusai Kelin Barmak, Izjuminka, Kleopatra, Kodrjanka, Livija, Lora, Milana, Monarch, Premier, Preobražanie, Prim, Princess Augusta, Rembo, Rozmus, Ruby Roman, Rumba, Ruslan, Sašenka Leonova, Senator Pavlovsky, Senzacia, Sicilia, Smaragd, Super Extra, Talisman, Tian Shan, Tuz bordo, Ultrarannyj žoltyj, Valjok, Velika, Viktoria, Vostorg, Vulkan, V 5-6, Zarnica.

LadaBlatna61
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LadaBlatna61 »

To pták neudělá,je to od myší nebo plch.

Révu pěstuji v Blatné 440m.n.m Odrůdy - Attika,Arkadia,Beloe čudo
Čornyj palec, Ester,Etalon,Galahad,Garold,Geliodor,Glenora,Izumlenie,Kodrjanka,Kišmiš Rebekka,Melinda,Muskat blue,Pleven Ustojčivyj,Rošfor,Rumba,Rembo,Suffolk red,Super extra,Skazka,Šarada UA,Super Ljalja,Valentin,Vostorg.

karel81
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karel81 »

LadaSvijany píše:
10 zář 2020, 19:01
Nedávno jsem tady psal, že pytlíky z Ukrajiny jsem dosud neměl prokousané. Tak už to neplatí. Jeden prokousaný pytlík jsem objevil na posledním hroznu Livie. Chtěl jsem zkusit, jak dlouho vydrží viset. Ale po objevení díry jsem hrozen radši sklidil. Je natolik dobrý, že by byla škoda se o něj dělit s predátory. Jen nevím, co tak velkou díru způsobilo.

Kuna,kunička, to plch nedělá.

LadaSvijany
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Plch to určitě nebyl, protože všude okolo jsou zahrady nebo pole, les je na míle daleko. Kuna by to asi mohla být, ale větší podezření mám na ty myši. Protože těsně vedle mám záhon s melouny a v několika jsem našel vykousanou díru. 

Svijany, 255 mnm

Odpovědět

Zpět na „Vybavení a pomůcky vinaře“