Doporučíte vinohradnické nůžky?

Odpovědět
Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Doporučíte vinohradnické nůžky?

Příspěvek od Dzordzik »

Ahoj, můžu poprosit o tip na kvalitní nůžky za rozumnou cenu pro větší ruku pro praváka? Nabídka je hodně široká a nemám moc možnost si je vyzkoušet před nákupem. Děkuju.

Radovan
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučíte vinohradnické nůžky?

Příspěvek od Radovan »

Ahoj, nu ja už asi 15 rokov používam Bahco pradines. Vtedy boli v dvoch veľkostiach, takže si každý vybral. Tieto si šetrím. Na hrubú robotu, alebo prácu pri zemi a na skracovanie korienkov pri výsadbe používam lacné, tie vydržia tak dva roky. Chcel si za rozumnú cenu, to som moc neporadil. Ale práca z bahco pradinkami, alebo archmankami to je iný level. Preto sa prikláňam k názoru mať dva kusy, jedny na fajn robotu a druhé lacné na hrubo.

Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

Na tuto značku jsem se už díval, ale typů je tolik, že si vybrat neumím. Nejvíc plavu v tom, jestlije vhodnější tvar těch drahých, kdy je čepel oproti ručkám hodně zlomená dolů, nebo spíš ty, kde je čepel víceméně prodloužením ruček. Neumím si představit jak se stříhá s těmi zahnutými. Máš s tím nějakou zkušenost?

sapmok
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sapmok »

Mám 15ery nůžky, ale nejraději tyto: 
Přílohy
Schránka-1.jpg

Petr
teplotní vegetační zóna USDA 6b
VÍNO-HRANÍ

Radovan
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radovan »

Osobnú skúsenosť s tými zahnutými nemám. Mám len tie rovné. Myslím že ide o ergonómiu pre profi uživateľov. Keď celý deň striháš pod úrovňou pupku (RH vedenie), tak tie zahnuté sú lepšie, nemusíš tak vykrúcať ruku. Naopak pri strihaní nad hlavou (na pergole a staršie ovocné stromy) asi budú lepšie tie rovné. Chcelo by to vyskúšať, tiež ma to zaujíma.

Vaaca
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaaca »

Několik let používám nůžky Felco 8. Naprostá spokojenost.

Pardubicko, 300 mnm.
Afrodita,Akademik, Džin Kišmiš, Furor, Galahad, Heliodor, Himrod, Kišmiš 342, Kišmiš Lučistyj, KoKl bělij, Lakemond, Romulus, Smaragd, Somerset Seedless, Vanessa, Volodar kišmiš, V 12, Illaria, Karnaval, Kišmiš století, Lorus, Suprize, Veles.Venus,Talisman, TianShan,V-25-20,

Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

Zatím váhám mezi Felco 8 a Okatsune 103. Okatsune jsou, podle majitelů co mají obě tyto nůžky, ostřejší a lépe stříhají, ale Felco má prý lepší ergonomii, což může být ale pro každého a každou ruku jiné. Uvidím, jestli někdo neporadí ještě jiný typ, se kterým má dobré zkušenosti.

Bred_ik
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bred_ik »

V listopadu jsem si koupil LÖWE 9 a zatím s nimi jsem naprosto spokojen.

Kdysi na jedné vinařské přednášce doporučoval jeden dlouholetý praktik tři značky nůžek: Bahco, Felco a LÖWE. Ostatní prý patří hodit za plot. Ale je to pár let, možná se situace změnila.

Lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubos »

Ja použivam tieto zatiaľ spokojnosť.https://shop.topgarden.sk/zahradne-nozn ... yhodne.php

Nevidzany okr. Prievidza 400m.n.m asi 70 odrôd len stolové.

Mirek
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

Já kupuji nůžky v lídlovi. Stojí stovku a ani je moc nebrousím, hodím je do šmelcu a koupím nové. Na to moje stříhání a zacházení je to zn. ideál.

Břeclav, 158 mnm, cca 150 hlaviček, asi stovka stolních odrůd.

Vaaca
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaaca »

Lubos píše:
05 kvě 2020, 14:35
Ja použivam tieto zatiaľ spokojnosť.https://shop.topgarden.sk/zahradne-nozn ... yhodne.php

Když se dívám na tyto nůžky, je to dokonalá kopie Felco 8. Záleží asi jen na materiálu a zhotovení.

Pardubicko, 300 mnm.
Afrodita,Akademik, Džin Kišmiš, Furor, Galahad, Heliodor, Himrod, Kišmiš 342, Kišmiš Lučistyj, KoKl bělij, Lakemond, Romulus, Smaragd, Somerset Seedless, Vanessa, Volodar kišmiš, V 12, Illaria, Karnaval, Kišmiš století, Lorus, Suprize, Veles.Venus,Talisman, TianShan,V-25-20,

Lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubos »

Mám tiež jedny aj s lidla a zatiaľ tiež držia dávam pozor na hrubšie konáre, ale raz som kupil take lacne ani neviem kde a dva hrubé konáriky na jabloni a bolo za 15 minút po nich zlomil som rukoväť. Úplne slabý materiál čo boli s neho spravené. Inak pozeral som nejaké testy na tie Okatsune 103 tie sú tiež ok Felco 8 top aj Ivo čo pisal tie LÖWE 9 su dobré.

Nevidzany okr. Prievidza 400m.n.m asi 70 odrôd len stolové.

Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

Zatím jsem to stále nevyřešil, pročetl hodně článků a recenzí od uživatelů a z nich víceméně vyplývá, že Okatsune jsou z dostupných nůžek pokud jde o materiál a ostří nejostřejší a vydrží nejdéle a nejlépe se s nimi stříhá, ale poměrně hodně uživatelů říká, že nemají moc vhodný tvar pokud jde o ergonomii držení a že v tomto jsou Felco 8 lepší. Tyto 2 značky z těch cenově pro mě dostupných jsou prý nejlepší. Škoda, že nemám možnost si tyto 2 nůžky vyzkoušet. Tak nějak tuším, že dojdu ke stejnému závěru jako ostatní. Už z jejich tvaru je jasné, že Felco lépe sednou do ruky a líp se budou držet, ale Okatsune snad nebudou takový průser, když se v Japonsku prodávají úplně nejvíc ze všech značek a že jich tam je. Ještě uvidím: pokud by někdo měl doma jedny nebo druhé a je z mého okolí, mohli byste se mi prosím ozvat do vzkazu? Rád bych je vyzkoušel než je koupím. Samozřejmě dneska není problém nakoupit a vrátit pokud by nevyhovovaly do 14 dnů, ale je tohle nemám rád, tak bych se tomu rád vyhnul. O rozdíl v ceně pár stovek vůbec nejde. Chci nůžky, které mi budou sedět a další už nikdy potřebovat nebudu. Mám rád věci, po kterých když je koupím, si můžu i za pár let říct, že to byla dobrá koupě.

Bred_ik
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bred_ik »

Možná jsou Okatsune nejlepší, co se týká materiálu, ale otázkou je, jestli je u nich možnost výměny ostří atp. U Bahca nebo Lowe tato možnost je, nahradní díly jsou běžně dostupné.
Škoda že jsme na nůžky nevzpomněli, když jsi byl u mě, mohl jsi ty, co mám, vyzkoušet.

sapmok
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sapmok »

Po 30 letém profi stříhání nedám dopustit na jakékoliv převodové nůžky. Oblíbil jsem si dva typy od Fiskars (PX94 a P54).
Jakékoliv jiné nůžky bez převodu okamžitě letí do kopřiv !!  Fakt, zkuste někdo stříhat skoro každý den po celý rok.  :roll: 
Vůbec žádné nůžky nevydrží věčně ostré.
Samozřejmě mám i mnoho levnějších typů nůžek, ale ty všechny dlooouho leží v šuplíku.  :-D 

Petr
teplotní vegetační zóna USDA 6b
VÍNO-HRANÍ

Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

Bred_ik píše:
19 zář 2020, 09:21
Možná jsou Okatsune nejlepší, co se týká materiálu, ale otázkou je, jestli je u nich možnost výměny ostří atp. U Bahca nebo Lowe tato možnost je, nahradní díly jsou běžně dostupné.
Škoda že jsme na nůžky nevzpomněli, když jsi byl u mě, mohl jsi ty, co mám, vyzkoušet.

Ne, u nich možnost výměny pokud vím není, ale taky jsem se nikde nedočetl, že by to kdy bylo potřeba. Navíc k čemu je mi možnost výměny čepele, když stojí u většiny značek cca jako 70-80% ceny celých nůžek? K ničemu, to si rovnou můžu koupit nové.
Jj, máš recht, sotva jsem dojel domů, tak jsem se třískal do hlavy, už je to podruhé nebo potřetí co jsem byl u tebe a nikdy jsem si na to nevzpomněl.
Mám zkušenost s mnoha noži co jich doma mám a můžu ti říct, že jediné, které vydrží být opravdu velmi dlouho ostré a bez broušení (pokud jim ostří nezpyzdím já sám zacházením) jsou kvalitní damaškové nože, které mi vyráběl můj kamarád nožíř. Ty mám dneska už cca 15 let a pořád vypadají jako nové. Občas je přetáhnu na kamínku a jede se dál. Jsem si jistý, že mi při mém vytížení vydrží celý život. S těmi nůžkami to vidím podobně.

Vaaca
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaaca »

Dzordzik píše:
19 zář 2020, 08:23
Zatím jsem to stále nevyřešil, pročetl hodně článků a recenzí od uživatelů a z nich víceméně vyplývá, že Okatsune jsou z dostupných nůžek pokud jde o materiál a ostří nejostřejší a vydrží nejdéle a nejlépe se s nimi stříhá, ale poměrně hodně uživatelů říká, že nemají moc vhodný tvar pokud jde o ergonomii držení a že v tomto jsou Felco 8 lepší. Tyto 2 značky z těch cenově pro mě dostupných jsou prý nejlepší. Škoda, že nemám možnost si tyto 2 nůžky vyzkoušet. Tak nějak tuším, že dojdu ke stejnému závěru jako ostatní. Už z jejich tvaru je jasné, že Felco lépe sednou do ruky a líp se budou držet, ale Okatsune snad nebudou takový průser, když se v Japonsku prodávají úplně nejvíc ze všech značek a že jich tam je. Ještě uvidím: pokud by někdo měl doma jedny nebo druhé a je z mého okolí, mohli byste se mi prosím ozvat do vzkazu? Rád bych je vyzkoušel než je koupím. Samozřejmě dneska není problém nakoupit a vrátit pokud by nevyhovovaly do 14 dnů, ale je tohle nemám rád, tak bych se tomu rád vyhnul. O rozdíl v ceně pár stovek vůbec nejde. Chci nůžky, které mi budou sedět a další už nikdy potřebovat nebudu. Mám rád věci, po kterých když je koupím, si můžu i za pár let říct, že to byla dobrá koupě.

Mám, tak jak jsem psal, nůžky Felco 8. Protože mým dalším koníčkem je broušení všech možných nástrojů, mám k těmto nůžkám ještě soupravu na údržbu a broušení. Po každém stříhání lehce přetáhnu ostří diamantovým brouskem a ostří je stále v bezva stavu. Pokud pojedeš kolem Vysokého Mýta nebo Holic, stav se.

Pardubicko, 300 mnm.

Odpovědět

Zpět na „Vinohradnické nůžky“