Vyzrávání réví

Diskuse o tomto fóru, ankety atd.
Odpovědět
LadaBlatna61
Aktivní člen
Kraj: Jihočeský
Kontaktovat uživatele:

Vyzrávání réví

Příspěvek od LadaBlatna61 »

Tak jak jsme na tom letos s vyzráváním letorostů? U mně to za posledních pár dnů co je obstojné počasí vyzrává pomalu ale vyzrává,slabé letorosty od letošních sazenic jsou vyzrálé kolem 1 metru,což je pěkné,horší jsou na tom sazenice z loňského roku,ty jsou vyzrálé sotva 20 cm,tříleté a starší jsou vyzrálé doostatečně na to,abych mohl udělat na jaře tažně ale vyzrávání pokračuje,ještě máme říjen.

Révu pěstuji v Blatné 440m.n.m Odrůdy - Attika,Arkadia,Beloe čudo
Čornyj palec, Ester,Etalon,Galahad,Garold,Geliodor,Glenora,Izumlenie,Kodrjanka,Kišmiš Rebekka,Melinda,Muskat blue,Pleven Ustojčivyj,Rošfor,Rumba,Rembo,Suffolk red,Super extra,Skazka,Šarada UA,Super Ljalja,Valentin,Vostorg.

minko
Kraj: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyzrávání réví

Příspěvek od minko »

K dnešnému dňu vyzreté takmer na 100% : Vostorg, Galahad, Birstaler, Aladin, Novyj podarok Záporožiu, Hasanski sladki, Sommerset, Kraseň, Augustín, Kráľovná vinohradu, Nero, Katalónia, Marusia, Sfinga, Dub. ružový, Jubilej, Armani.                                                                                                                                                                    Najhoršie vyzreté : Prezent, Volodar, Monblan, Elegant sv.  Rekord drží Kleopatra - vyzretosť 0%.

Marek1970
Aktivní člen
Kraj: Trnavský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek1970 »

Mimo tohtoročnej výsadby mám všetko vyzreté.
Mladé sadenice, ktoré som vysádzal v máji to je však úplne iná kapitola. Tu sa pravdepodobne prejavujú odrodové vlastnosti alebo vplyv konkrétneho miesta výsadby, lebo medzi jednotlivými odrodami mám obrovské rozdiely. Najhoršie s vyzrievaním sú na tom u mňa napr. Darja a Rošfor kde mám od zeme ani nie 20 cm vyzretého dreva a zvyšok je zelený ako májová tráva a nepomáha ani draslík. Ale napríklad tohtoročná sadenica Slava Ukrajine (Višneveckij) alebo Remba má okrem 80 cm kmienku vyzretý už aj asi 1,5 m ťažeň.

blízko Piešťan,160 mnm, cca 100 koreňov približne z 50 stolných odrôd

LadaBlatna61
Aktivní člen
Kraj: Jihočeský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LadaBlatna61 »

Marek1970 píše:
29 zář 2021, 07:44
Mimo tohtoročnej výsadby mám všetko vyzreté.
Mladé sadenice, ktoré som vysádzal v máji to je však úplne iná kapitola. Tu sa pravdepodobne prejavujú odrodové vlastnosti alebo vplyv konkrétneho miesta výsadby, lebo medzi jednotlivými odrodami mám obrovské rozdiely. Najhoršie s vyzrievaním sú na tom u mňa napr. Darja a Rošfor kde mám od zeme ani nie 20 cm vyzretého dreva a zvyšok je zelený ako májová tráva a nepomáha ani draslík. Ale napríklad tohtoročná sadenica Slava Ukrajine (Višneveckij) alebo Remba má okrem 80 cm kmienku vyzretý už aj asi 1,5 m ťažeň.

Přesně jak píšeš, Rošforu se do vyzrávání moc nechce, taky u něj mám sotva 30cm vyzrálé,zato Rembo které jsem nechal růst snad 4 metry,tak vyzrálé jsou určitě 3 metry a vyzrává dál,draslík dodávám každý týden.

Révu pěstuji v Blatné 440m.n.m Odrůdy - Attika,Arkadia,Beloe čudo
Čornyj palec, Ester,Etalon,Galahad,Garold,Geliodor,Glenora,Izumlenie,Kodrjanka,Kišmiš Rebekka,Melinda,Muskat blue,Pleven Ustojčivyj,Rošfor,Rumba,Rembo,Suffolk red,Super extra,Skazka,Šarada UA,Super Ljalja,Valentin,Vostorg.

Dzordzik
Administrátor fóra
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

Letošní výsadba na tom s vyzráváním povětšinou moc dobře není, od nula nic po metr a půl, střed je tak kolem 80-100cm. Co je ale špatné úplně, je vyzrávání přeroubovaných keřů. Tam jediné co už je vyzrálé dostatečně je Cimus, který má už letorost víc jak 2,5m vyzrálý na skoro metr a půl. Bohužel Adler má ze 2,5m vyzrálého tak půl metru a  Klubničnyj téměř nic, Ivanka vůbec nic, i když roste hodně bujně, Chottabyč vůbec nic. Doufám v pěkný podzim, aby to ještě aspoň trochu vyzrálo a nemusel jsem příští rok roubovat znovu.

Odpovědět

Zpět na „Funkce tohoto fóra“