Augustovskij - velmi raná, bílá, muškátová, semenná, odolnost 2.5, -?°C

Odpovědět
RADOMIR
Aktivní člen
Kraj: Jihočeský
Kontaktovat uživatele:

Augustovskij - velmi raná, bílá, muškátová, semenná, odolnost 2.5, -?°C

Příspěvek od RADOMIR »

Sehnal jsem řízky na jarní zakořeńování odrůdy Augustovskij, v Chateau Valtice z něj mají první Moravský burčák,ještě před Irsayem a Solarisem, pěstuje někdo, jaké jsou zkušenosti.

Pěstované odrůdy Akademik 3×, Aladin 2×, Augustovskij 2×,Bago 3×,Bajkonur 2×, Baltica 2×, Bělehradský bezsemnný, Cabernet Cortis 59×,Citronyj Magarača, Čarli 2×, Dolgoždanyj 2×, Dornfelder 35×, Dubljanskij 93×, Galahad 3×, Garold 4×, Glenora 2x,Hibernal, Irinka, Irsay Oliver, Izabela, Julian 2x, Kišmiš 342, Modrý Portugal, Muscaris 44×, Muškát Moravský, Nachodka 3x, Pálava, Regent 45×, Rombik 2x, Solaris 61×, Somerset Seedless8x,Souvigner Gris 2x,Tajna Monacha 2x, Tramín Červený, Veles5x, Vostorg 3x
Zrušené Chrupka bílá a růžová, Dubovskij rožovij,Jchd,Krystal,Liepajas dzintars,Nero,Panonia kinsche, Platovskij,Rondo,Veronika

LadaSvijany
Aktivní člen
Kraj: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Augustovskij - velmi raná, bílá, muškátová, semenná, odolnost 2.5, -?°C

Příspěvek od LadaSvijany »

Augustovskij je velmi raná interspecifická odrůda. Byla vyšlechtěna v Moldavsku křížením odrůd Villard Noir (SV18315) x Čabaňská perla. Zraje už počátkem srpna. Hrozen je střední, bobule kulaté, menší až střední do 3 gr. V chuti je cítit příjemné muškátové aroma. Bobule v době zralosti mají zelenožlutou až žlutou barvu. Je značně odolná vůči houbovým chorobám, postačí základní chemická ochrana. Dobrá je i odolnost na mráz a je vhodná i do okrajových a méně příznivých poloh. Jedná se o starší odrůdu, která v posledních pár letech zažívá renesanci hlavně proto, že je vhodná na výrobu burčáku pro její brzké dozrávání a výbornou chuť. Údajně se taky prodává pod názvem Augustella. Osobně ji nepěstuji, ale od loňského roku o tom uvažuji.

Svijany, 255 mnm, asi 100 stolních odrůd

Warmup
Kraj: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Warmup »

Pěstuji Augustovskij na zahradě v 350 mnm. Potvrzuji že je velmi brzy ke konzumaci a výborná sladká chuť s muškátem. Je vitální a i když ji zlomili nezvaní návštěvníci zahrady kousek nad roubem tak znovu obrazila a plodí. Navíc ji mám na severní straně a stíní jí velký ořešák. Slunce má část dopoledne a pak při západu Slunce. Letos jsem odebral několik řízků a zkusím vypěstovat sazenice. Původně jsem chtěl nechat jen jako lákadlo pro vosy, ale zatím pro mne nejchutnější odrůda co mám. Vosy tedy napadají hrozny nekompromisně.

Hostivice (okres Praha - Západ), zahrada a dvoreček u domu plus velmi mírný J svah 370 mnm, silně kamenitá opuková půda s jílem. Postoloprty nový projekt, nové odrůdy, 200 mnm.

Odrůdy: asi 50 odrůd, vše v začátku kromě pár historických které u mě vášeň pro révu nabudily :-)

RADOMIR
Aktivní člen
Kraj: Jihočeský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RADOMIR »

Takže má tenkou slupku a je pochoutka pro hmyzáky? Jde srovnat ranost v tvých podmínkách např. se solarisem nebo z něčím, co zná každý? U mne měsíc řízky ve vodě, něco již kóření,augustovskij zatím ne.. Náchylnost k nemocem, je nějaká negativní zkušenost? Děkuji 

Pěstované odrůdy Akademik 3×, Aladin 2×, Augustovskij 2×,Bago 3×,Bajkonur 2×, Baltica 2×, Bělehradský bezsemnný, Cabernet Cortis 59×,Citronyj Magarača, Čarli 2×, Dolgoždanyj 2×, Dornfelder 35×, Dubljanskij 93×, Galahad 3×, Garold 4×, Glenora 2x,Hibernal, Irinka, Irsay Oliver, Izabela, Julian 2x, Kišmiš 342, Modrý Portugal, Muscaris 44×, Muškát Moravský, Nachodka 3x, Pálava, Regent 45×, Rombik 2x, Solaris 61×, Somerset Seedless8x,Souvigner Gris 2x,Tajna Monacha 2x, Tramín Červený, Veles5x, Vostorg 3x
Zrušené Chrupka bílá a růžová, Dubovskij rožovij,Jchd,Krystal,Liepajas dzintars,Nero,Panonia kinsche, Platovskij,Rondo,Veronika

Warmup
Kraj: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Warmup »

Je to pochoutka pro hmyzáky. Solaris mám první sazenice od podzimu, tak nesrovnám. Ale mám Picurku a tu měly vosy v oblibě než Augustovskij začal plodit. Teď už je nezajímá a žerou A. 😀. Nestrikam chemii ani eko postřiky komerční výroby. Používám směs vody, kypřící prášek a jedlý olej. I přesto nemám žádné zásadní potíže. Když se něco objeví tak list, hrozen zlikviduji. A. navíc trpí na choroby u mne minimálně. Talisman nejvíce a pak Picurka, u obou toho ostriham a otrham nejvíce. Za mne A. bezproblémová odrůda a proto mám pár řízků a doufám ze se je podaří vypěstovat. Dam vědět pokud se mě podaří sazenice dopěstovat a měl bych pro tebe jednu dvě navíc. Jsem ale začátečník , tak je to nejistá věc.

Hostivice (okres Praha - Západ), zahrada a dvoreček u domu plus velmi mírný J svah 370 mnm, silně kamenitá opuková půda s jílem. Postoloprty nový projekt, nové odrůdy, 200 mnm.

Odrůdy: asi 50 odrůd, vše v začátku kromě pár historických které u mě vášeň pro révu nabudily :-)

Odpovědět

Zpět na „Semenné“