Omezení pro vkládání obrázků na toto fórum

Zde se dozvíte jak správně přiložit obrázek, odkaz a youtube video k vašemu příspěvku a jaké formáty a rozměry obrázků jsou zde na fóru povoleny a proč. Dále jak si můžete změnit styl datumu a času na jiný a mnoho jiných užitečných rad pro nové uživatele.
Odpovědět
Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Omezení pro vkládání obrázků na toto fórum

Příspěvek od Dzordzik »

Dnes jsem nastavil max. rozlišení pro obrázky na 1600x1200 pixelů při max velikosti 100 kB.

sapmok
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení pro vkládání obrázků na toto fórum

Příspěvek od sapmok »

To se hodí pro úzké obrázky, kdy lze dodržet datovou velikost, ale je vhodné mít obrázek ve větším detailu na úkor větší jedné strany.
Hlavně se nemusí dodržet stejného tvaru všech obrázků. 
Koukám, řádná práce zprovoznit funkce fóra na míru. 

Petr
teplotní vegetační zóna USDA 6b
VÍNO-HRANÍ

host

Příspěvek od host »

Dzordzik píše:
05 úno 2020, 23:15
Dnes jsem nastavil max. rozlišení pro obrázky na 1600x1200 pixelů při max velikosti 100 kB.

V mnoha příspěvcích by se hodily fotky s vyšším rozlišením. Po skončení větve diskuse ztrácejí význam.
Zřejmě to souvisí s phpBB, ale stejně se zeptám: vkládání fotek s vyšším rozlišením a krátkou životností (aby to nezatěžovalo zbytečně server).
Asi taková možnost není?

Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

Za jakých okolností by se hodilo mít tady větší fotky než 1600x1200px? Nějak si takové neumím představit. A pokud je potřeba detail, tak je vždy lepší ten detail tak nafotit, než dělat gigantickou fotku. Časově omezené přílohy PHPBB neumí a umět na 99% ani v budoucnosti nebude, jde to proti logice věci. Pokud je potřeba takové obrázky tady dát, tak je umístit jinde a sem dát link. Problém je, že většina serverů, které to umožňují mají jenom omezený čas uložení a i kdyby ne, tak po pár letech už většinou ani neexistují, takže se o ty data příjde a je to velká škoda. Mnohokrát jsem se na jiných fórech setkal s tím, že nějaký uživatel sdílel njaké zkušnenosti, které doprovodil fotkou, jenže ten server už neexistoval, takže se o ty fotky nenávratně přišlo. Za mě raději 2 fotky, jedna celková, jedna v detailu a můžou tady klidně být napořád. Určitě je to dle mého lepší řešení, než jedna velká, která stejně nikdy nebude dostatečně velká a datově zabere velké místo na FTP webhostingu.

Jarek23
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarek23 »

Presne tak, pokud nekdo zada kvalitu a kratkou zivotnost, tak je.nejlepsi hodit link z jiného uloziste

Rony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rony »

Bolo by velmi uzitocne, keby si server sam skonvertoval vetsi obrazok na maximalnu povolenu velkost. Je to dost nesikovne konvertovat to rucne a zmestit sa aj do velkosti suboru - to nikdy nejde na 1. pokus. Preto je mi sikovnejsie vkladat len linku.

Odpovědět

Zpět na „Rady jak pracovat s tímto fórem ...“