Réva v skleníku

Začínáte s pěstováním Révy vinné nebo byste rádi a nevíte si rady? Toto fórum je určeno přesně pro vás. Nebojte se položit konkrétní dotaz a přiložit fotku.
Odpovědět
Marek1970
Aktivní člen
Příspěvky: 1003
Registrován: 01 říj 2020, 09:22
Bydliště: kúsok od Piešťan
Kraj: Trnavský
Kontaktovat uživatele:

Réva v skleníku

Příspěvek od Marek1970 »

Máte niekto skúsenosti s pestovaním révy v skleníku ? Má to kvôli vysokej vlhkosti v skleníku vôbec zmysel, nie je tam potom extrémny tlak hubových chorôb, či príliš bujný, neudržateľný rast ? 
Premýšľal som využiť časť vnútornej konštrukcie 8 metrového oblúkového skleníka v ktorom mám zasadených pár figovníkov a zasadiť jeden koreň za účelom urýchlenia a skoršieho zberu nejakej skorej a odolnejšej stolovej odrody.  
Nemám vonku problém s dozrievaním ale láka ma mať vlastné hrozno ešte o niečo skôr.
Polykarbonát má stále funkčný UV filter (vonku zrelé tmavé figy sú v skleníku u tej istej odrody len s malým nádychom hnednutia).


blízko Piešťan,160 mnm, viac ako 100 koreňov, približne z 60 stolných odrôd

SMILAN
Příspěvky: 28
Registrován: 06 úno 2020, 22:05
Bydliště: Kysucke Nove Mesto
Kraj:
Kontaktovat uživatele:

Re: Réva v skleníku

Příspěvek od SMILAN »

ja mam v skleniku Krasotku a nepozorujem vôbec zvyšenú chorobnosť na plesne a iné choroby ...vôbec nie je nutný žiaden prostrek v priebehu roka .Takisto sa dobre darí Aladinu
 
 
 
Přílohy
hmj.jpg
hthzz.jpg



Bred_ik
Guru fóra
Příspěvky: 604
Registrován: 28 led 2020, 09:15
Bydliště: Čelechovice na Hané
Kraj: Olomoucký
Kontaktovat uživatele:

Re: Réva v skleníku

Příspěvek od Bred_ik »

Neviděl bych to tak optimisticky. Réva ve skleníku se obejde bez ošetření proti plísni révové, ale je nutné počítat s nebezpečím napadení padlím, protože na to jsou ve skleníku ideální podmínky, navíc neznám stolní odrůdu k padlí na 100% odolnou. Sám révu ve skleníku nepěstuji, ale s napadením padlím ve skleníku jsem se setkal mnohokrát.



Mirek
Aktivní člen
Příspěvky: 1045
Registrován: 30 led 2020, 12:53
Bydliště: Břeclav
Kraj: Jihomoravský
Kontaktovat uživatele:

Re: Réva v skleníku

Příspěvek od Mirek »

Ve skleníku mám bezsemennou Afroditu a letos přinesla nádhernou úrodu. Preventivní ošetření proti padlí jsem však provedl a udělal jsem jen dobře. Spoléhat na to, že bude slušný rok, tak to opravdu nee. Když vidím co padlí dělá na stejném místě s hadovkama ...



Odpovědět

Zpět na „Dotazy začátečníků“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host