Kroužkování

Odpovědět
LadaSvijany
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Kroužkování

Příspěvek od LadaSvijany »

Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo zkoušel u vinné révy metodu kroužkování, případně jaké jsou zkušenosti.

Svijany, 255 mnm
Adler, Akademik, Aladdin, Alex raný, Aljoša Popovič, Arkadia, Arni, Bažena, Belij Chrustal, Beloje Čudo, Belyj KOKL, Bogema, Čabaň. perla, Darja, Everest, Frumoasa Alba, Furor, Galahad, Gorděj, Hrabě M. Chr., Chip-Chop, Chusai Kelin Barmak, Izjuminka, Kleopatra, Kodrjanka, Livija, Lora, Milana, Monarch, Premier, Preobražanie, Prim, Princess Augusta, Rembo, Rozmus, Ruby Roman, Rumba, Ruslan, Sašenka Leonova, Senator Pavlovsky, Senzacia, Sicilia, Smaragd, Super Extra, Talisman, Tian Shan, Tuz bordo, Ultrarannyj žoltyj, Valjok, Velika, Viktoria, Vostorg, Vulkan, V 5-6, Zarnica.

Wimpi
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroužkování

Příspěvek od Wimpi »

Láďo a co je to to kroužkování?

EmhyrVarEmreis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EmhyrVarEmreis »

Tohle je z publikace "Pěstujeme révu vinnou" od profesora Krause.
Přílohy
IMG_20201209_143707.jpg
Bez názvu.jpg

Třebíčsko, 450 m n. m., mrazová kotlina, východní strana domu (zkrátka pro révu hrozné prostředí), necelých 30 rostlin

LadaSvijany
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Informace o kroužkování tady již poskytl Emhyr, takže mně ušetřil práci. Loni jsem na tuto metodu náhodou narazil a letos jsem chtěl podniknout pokus. Ale nakonec jsem od toho ustoupil, protože letošní rok nebyl pro pokusy úplně ideální.

Svijany, 255 mnm
Adler, Akademik, Aladdin, Alex raný, Aljoša Popovič, Arkadia, Arni, Bažena, Belij Chrustal, Beloje Čudo, Belyj KOKL, Bogema, Čabaň. perla, Darja, Everest, Frumoasa Alba, Furor, Galahad, Gorděj, Hrabě M. Chr., Chip-Chop, Chusai Kelin Barmak, Izjuminka, Kleopatra, Kodrjanka, Livija, Lora, Milana, Monarch, Premier, Preobražanie, Prim, Princess Augusta, Rembo, Rozmus, Ruby Roman, Rumba, Ruslan, Sašenka Leonova, Senator Pavlovsky, Senzacia, Sicilia, Smaragd, Super Extra, Talisman, Tian Shan, Tuz bordo, Ultrarannyj žoltyj, Valjok, Velika, Viktoria, Vostorg, Vulkan, V 5-6, Zarnica.

Mevik
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mevik »

Já zkouším metodu kroužkování (nebo také zaškrcení) už desítky let na jabloních. Občas vědomě, když se mi zdá, že něco moc bujně roste a neplodí. Občas nevědomky, když zapomenu u mladého stromku odstranit úvazek a ten má při bujném růstu stejný (škrtící) efekt, potom při odstranění je to krásný kroužek.
U jabloní to podle mých zkušeností účinky má, díky zůstavajícím asimilátům ve větvích se více vytvářejí květní pupeny, růst se oslabí a stromek se lépe dostane do fáze plodnosti. To mohu potvrdit.
U révy jsem to zkoušel jednou kdysi dávno právě kvůli potřebě urychlit zrání plodů, ale už si nepamatuji, s jakým výsledkem. Teoreticky by to ale fungovat mohlo.

LadaSvijany
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Pokud to funguje u jabloní, tak by to mělo fungovat i u révy. Příští rok to vyzkouším. Ideálně u kmínku, který bude mít dva přibližně stejné tažně. Na jednom provést kroužek a porovnávat s tím druhým bezkroužkovým. Jestli bude patrný nějaký rozdíl, který by se dal využít.

Svijany, 255 mnm

Odpovědět

Zpět na „Řez Révy vinné“