Postřikový plán

Fórum o osvědčených přípravcích a termínech ošetření pro chemickou ochranu keřů Révy vinné
Odpovědět
sapmok
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Postřikový plán

Příspěvek od sapmok »

Snažím se pěstovat na choroby odolnější odrůdy a proto mám i svůj osvědčený postřikový plán.
Postřiky ošetřuji zatím jen odrůdy Afrodita, Glenora, Zlata, Garold, Rošfor a Aladdin. Ostatní mé odrůdy neprojevují problémy s chorobami.

První preventivní postřik provádím proti přezimujícím roztočům při rašení révy 10.-20.dubna(BBCH 03-07) přípravkem Kumulus. 
Druhý preventivní postřik provádím proti padlí 10.-20.května(BBCH 13) přípravkem Kumulus. 
Třetí postřik následuje 1.-10.června(BBCH 57) před kvetením révy proti plísním přípravky Kumulus a Champion. 
Čtvrtý postřik provádím proti plísním po odkvětu 20.-30.června(BBCH 71) přípravky Kumulus a Champion. 
Další neméně důležitý postřik proti chorobám následuje koncem července(BBCH 75-77) přípravky Kumulus a Champion. 
Od začátku do konce srpna stačí již jen preventivní postřiky proti padlí přípravkem Kumulus v 10 denních intervalech.

Né všechny zásahy jsou nutné. Před Championem jsem používal Kuprikol.
Letos, při každodenních přeprškách Garold sprchl v květu díky plísni a dále už po celou sezónu všude čisto bez chorob. 

Dělám-li něco špatně, jde to jen na mé "triko". 
Máte-li někdo lepší postupy, sem s nimi.  ;-) 

Doplněno: Letos jsem díky nevyzpytatelnému počasí provedl jen první postřik, čtvrtý postřik a jeden srpnový  :roll: 

Naposledy upravil(a) sapmok dne 20 zář 2020, 15:12, celkem upraveno 1 x.

Petr
teplotní vegetační zóna USDA 6b
VÍNO-HRANÍ

Bred_ik
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Re: Postřikový plán

Příspěvek od Bred_ik »

Svůj vinohrad neošetřuji proti plísni révové od roku 2010, ale letos jsem udělal výjimku a ošetřil jsem mladé sazenice napadených odrůd, hlavně Rinot přípravkem Revus Top.
Proti padlí ošetřuji většinou dvakrát:
1/ po odkvětu (letos Dynali)
2/ před zaměkáním (letos Luna Experience)
Letos to bylo naprosto dostačující vzhledem k chladnějšímu počasí padlí u mne nebylo tak silné, jako obyčejně.

Odpovědět

Zpět na „Chemická ochrana“