Jarní postřik Sulkou

Fórum o osvědčených přípravcích a termínech ošetření pro chemickou ochranu keřů Révy vinné
dayofvictory
Kraj:
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní postřik Sulkou

Příspěvek od dayofvictory »

LadaBlatna61 píše:
30 bře 2021, 08:05
dayofvictory píše:
29 bře 2021, 21:56
Tak jsem v rámci učení pokusem dnes poprvé zkusil sulku. Překvapilo mě, že i bez nějakého silného smáčedla, to smáčelo dřevo perfektně, žádný hydrofobický efekt. S ručním postřikovačem objemu 1 litr stačilo vzít z každé strany jednou a 36 keřů jsem měl asi za 20 minut. Pokud budu pozorovat nějaký efekt omezení chorob/škůdců mohl by to být jeden z mála postřiků, co jsem schopen akceptovat.

To mě to trvá o mnoho déle,těch 20 minut stříkám tak zhruba 8 keřů protože chci Sulku dostat do všech záhybů,prasklinek a při tom ještě odstraňuju pásky staré kůry která jde odloupnout a pak to odlouplé kartáčem očistím od pavučinek co tam jsou a potom to celé prostříkám Sulkou,to vidím jako účinné,pouhým postříkáním bych nedosáhl cíleného efektu.

Toto jsem zatím zavrhl jako nepodstatné dle mých zkušeností. Wimpi zde o tomto problému dříve psal, že po očištění kmínku po postřiku 50% plochy kmínku bylo neošetřených. Mě se toto nepotvrdilo. Ta zvrásněná kůra, co šla sundat, tak postřik byl i pod ní, odhadl bych, že nezasaženo postřikem bylo po očištění max. 10%. Možná je to tím, že keře jsou mladší, možná moje odrůdy méně vrásní a starší kůra lépe odpadává. Nevím.
Opakuji, že v mém případě jsem byl opravdu překvapen vynikající smáčlivostí, to jsem ještě nikdy neviděl, aby se postřik tak rovnoměrně rozlil, opravdu paráda. Když k tomu připočtu mojí dlouhodobu zkušenost, že čím více se jakékoliv rostlině snažím věnovat, usměrňovat a pečovat o ní, tím horší je výsledek, tak loupání kůry prozatím odkládám do šuplíku činností zbytečných. Uvidím v budoucnu.

Domažlicko, severní svah, 450 m. n. m., barvy: plodí, pěstuji, zmrzlo/uschlo, zrušeno, objednáno

Odrůdy: 22 x Sommerset Seedles, Faith Seedles, Himrod, Glenora, Solaris, Dubljanskij, Pamjati nebesnoj sotni,

Radovan
Aktivní člen
Kraj:
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní postřik Sulkou

Příspěvek od Radovan »

dayofvictory píše:
30 bře 2021, 09:00
Když k tomu připočtu mojí dlouhodobu zkušenost, že čím více se jakékoliv rostlině snažím věnovat, usměrňovat a pečovat o ní, tím horší je výsledek, ...

To je krásne pozorovanie, presne tak to je, tiež som sa s tým stretol. Teraz, už poučený, urobím to čo rastlina potrebuje a snažím sa do nej ďalej nevŕtať. Znovu k nej prídem až keď vidím že znovu niečo potrebuje. Také to denno-denné ťinťanie je naprd.

Odpovědět

Zpět na „Chemická ochrana“