Preventivní ošetření proti padlí

Fórum o osvědčených přípravcích a termínech ošetření pro chemickou ochranu keřů Révy vinné
andrejZA
Aktivní člen
Kraj: Žilinský
Kontaktovat uživatele:

Re: Preventivní ošetření proti padlí

Příspěvek od andrejZA »

Ja som pred troma dnami osetril preventivne proti mucnatke kumulusom a co cert nechcel, od vcera pozorujem na najsilnejsom kricku masivne sprchavanie kvetov. Takze namiesto ochrany som zrejme urobil viac skody. V case postreku som nevidel este ani jedno kvetenstvo rozkvitnute, no ako naschval, prave vcera sa uz zacali otvarat. Myslite, ze je to tym, ze som sa trafil presne do toho okamihu, ked to bolo najmenej vhodne? Niektore strapce som skusal poklepat a opadlo z nich skoro vsetko... 

SZ Slovensko (Žilinská kotlina), cca 350 m n.m
Ajvaz (vysadené 2018), Othello ružové (presadené 2021) Dašunja, Kraseň, (minuloročné sadenice) Chrust(2x), Garold (2x), Tajna monacha (3x), Cimus (2x), Valjok (3x), Ladannyj (2x), Karnaval (2x), Šarada UA, Nikol (2x), Kraseň (2x), Dašunja, Skazka, Vostorg (vysadené 2021 zo zakorenených odrezkov) , Katalonia, Rimbaud, Zolotce (vysadené 2021 - prostokorenné) , Aladdín, Beloje Čudo, Nachodka (po vlaňajšom slabom raste presadené na nové stanovište), Suzy (zrušené)

Dzordzik
Administrátor fóra
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

Mirek píše:
22 čer 2021, 13:37
katoo píše:
22 čer 2021, 10:51
14. Června jsem dal Kumulus + Flowbrix, Dynali také nechám na pak. Mirku, kdy se chystáš Ty na Dynali?

Dynali až při zvýšeném nebezpečí výskytu padlí, teď dám ještě jednu síru (Sulfomax) + hnojivo na list.

Míro, jakou dávku Sulfomaxu máš ověřenou v kombinaci s listovým hnojivem? Na BS píšou 2-3l/1000l, tj. 20-30ml na 10 listrů.  Jakou používáš ty? Chtěl bych dneska stříknout proti padlí a nechci si popálit listy. Děkuju.

Mirek
Aktivní člen
Kraj: Jihomoravský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

Dzordzik píše:
24 črc 2021, 08:34
Mirek píše:
22 čer 2021, 13:37
katoo píše:
22 čer 2021, 10:51
14. Června jsem dal Kumulus + Flowbrix, Dynali také nechám na pak. Mirku, kdy se chystáš Ty na Dynali?

Dynali až při zvýšeném nebezpečí výskytu padlí, teď dám ještě jednu síru (Sulfomax) + hnojivo na list.

Míro, jakou dávku Sulfomaxu máš ověřenou v kombinaci s listovým hnojivem? Na BS píšou 2-3l/1000l, tj. 20-30ml na 10 listrů.  Jakou používáš ty? Chtěl bych dneska stříknout proti padlí a nechci si popálit listy. Děkuju.

Na stránkách je uvedeno: vinice: 2 - 3 l při rašení (zazelenání); 1 - 4 opakování až do ukončení tvorby hroznů; množství vody 500 - 1000 l
Z hlavy si to nepamatuji, mám to napsáno na flašce (5 ml/l?). V sobotu jsem se byl "člnkovať" na Dyji, dnes od rána chčije. Ctěl jsem udělat ošetření u domu, bo na Everestu je padlí celekem hodně. Většinou se držím horních hranic

Pozn.: fáze ukončení tvorby hroznů, co to je? Pokud to vezmu podle této tabulky, tak už bych Sulfomax neměl používat.

Břeclav, 158 mnm, cca 150 hlaviček, asi stovka stolních odrůd.

Dzordzik
Administrátor fóra
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

Já to chápu tak, že je to dávka do začátku zaměkání, ale čert ví, jak to mysleli. Jaký postřik tedy použiješ, když ne Sulfomax?

Mirek
Aktivní člen
Kraj: Jihomoravský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

Dzordzik píše:
25 črc 2021, 08:40
Já to chápu tak, že je to dávka do začátku zaměkání, ale čert ví, jak to mysleli. Jaký postřik tedy použiješ, když ne Sulfomax?

Vzhledem k tomu, že padlí není na révě vidět a použil jsem Dynali, tak to asi zůstane na Kumulusu. Právě Everest jsem stříkl Sulfomaxem a přestože je réva hodně v koutě, kde jsem padlí víceméně očekával, tak by mne zajímala i reakce Kumulusu. Bohužel jsou již bobule šedé, takže poškození se už nevyhnu a popraská to. Zde nemohu (nechci) ošetřovat tvrdou chemií a na lokální napadení si umím vyrobit i postřik z jodové tinktury a sody, který má OL 0, využití hlavně na střapce.

Ještě mám v rezervě jednu možnost Dynali, ale zatím bych do vinohrádků dal Kumulus. Připadá mi, že Kumulus se lépe dokáže rozprostřít po povrchu a lépe tak ochránit.

Břeclav, 158 mnm, cca 150 hlaviček, asi stovka stolních odrůd.

LadaSvijany
Aktivní člen
Kraj: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LadaSvijany »

LadaSvijany píše:
25 črc 2021, 21:48
Mirek píše:
25 črc 2021, 07:37
Dzordzik píše:
24 črc 2021, 08:34

Na stránkách je uvedeno: vinice: 2 - 3 l při rašení (zazelenání); 1 - 4 opakování až do ukončení tvorby hroznů; množství vody 500 - 1000 l
Z hlavy si to nepamatuji, mám to napsáno na flašce (5 ml/l?). V sobotu jsem se byl "člnkovať" na Dyji, dnes od rána chčije. Ctěl jsem udělat ošetření u domu, bo na Everestu je padlí celekem hodně. Většinou se držím horních hranic

Pozn.: fáze ukončení tvorby hroznů, co to je? Pokud to vezmu podle této tabulky, tak už bych Sulfomax neměl používat.
Fáze ukončení tvorby hroznů = uzavření, bobule jsou už narostlé (hotové), hrozny mají konečnou velikost a začíná "vybarvování".

Svijany, 255 mnm, asi 70 stolních odrůd

Odpovědět

Zpět na „Chemická ochrana“