Přihnojování keřů Révy

Odpovědět
Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Přihnojování keřů Révy

Příspěvek od Dzordzik »

Také přihnojujete, nebo necháváte ať si keře Révy najdou dřív nebo později živiny samy?

Mirek
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihnojování keřů Révy

Příspěvek od Mirek »

Keře k patě přihnojuji jen velmi zřídka, naopak téměř do každého postřiku přidávám hnojivo na list.

Břeclav, 158 mnm, cca 150 hlaviček, asi stovka stolních odrůd.

Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

Můžu se zeptat jaké hnojivo používáš a v jaké koncentraci?

Mirek
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

Používám hnojiva Hycol na révu, Wuxal super, Kristalony, hořkou sůl, vše v koncentracích dle manuálu.

Jarek23
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarek23 »

Hořkou sůl, hnojivo na révu a dřevěný popel

Lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubos »

Drevený popol je top aj ked neobsahuje skoro žiadne živiny ale dôležité prvky. Tiež ho davam.

sapmok
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sapmok »

Zatím hnojím jen slabé rostliny v horší půdě sázené, Cereritem. Pokud se některé odrůdě dále nedaří, tak vyměním za nějakou bujnější.  ;-)
Ještě doplním, nepoužívám organická hnojiva páč lákají žížaly a ty pak krtky.  :? 
Naposledy upravil(a) sapmok dne 09 úno 2020, 13:04, celkem upraveno 1 x.

Petr
teplotní vegetační zóna USDA 6b
VÍNO-HRANÍ

Samot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samot »

Já hnojím taky cereritem občas zaleju Kristalonem gold možná letos koupím kravský hnůj granule pak mám ještě hnojivo na list + hořkou sůl ale tu používám když si o to řeknou listy (zbarvení listů)

ARNI,DUBLJANSKIJ,KATALONIA,NAPA RED,ŠARADA,VANESSA

Mirek
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

sapmok píše:
09 úno 2020, 09:52
Zatím hnojím jen slabé rostliny v horší půdě sázené, Cereritem. Pokud se některé odrůdě dále nedaří, tak vyměním za nějakou bujnější.  ;-)
Ještě doplním, nepoužívám organická hnojiva páč lákají žížaly a ty pak krtky.  :? 

Pokud bude sucho, tak se žížaly budou stahovat do hloubky a krtek za nimi, pokud bude mokro tak jako nyní, tak bude rozryté od krtka úplně vše. Už se mi dostal i do skleníku, foliáku, do vyvýšených záhonů, je prostě všude.

Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

V pořádku. krtek je užitečné zvířátko. A ony ty krtince pomáhají provzdušnit půdu. krtek je u mě vítaný, možná právě proto mám na celé 2000 zahradě asi tak 5 krtinců, i když je mokro jak fuj, aspoň posledních pár dní.

sapmok
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sapmok »

To Mirek and Dzordzik: 
Krtka beru jako nutné zlo, pokud to nepřehání. Ale pokus vyšel úplně přesně na 100%!
Všecky sazenice s přidaným granulovaným hnojem jsou účelově podryté a ty s přidaným Cereritem netknuté. Samozřejmě, plus mnoho náhodných krtinců.  :? 
Pozorováno během sezóny, kdy má krtek kvůli hluku nižší aktivitu než v zimě.
Když opět shrnu krtkovu činnost, pěkně se u nás množí. Všecky zahradní pozemky kolem vykazují krtková "sídliště" se zvýšenou aktivitou oproti jiným rokům.
Průměr množství krtinců na 100m2 je 40ks.  :-( Počítáno na pozemku 1ha. A to nepočítám ty zašlapané krtince. 
Také je našimi zahrádkáři velmi dobře odpozorováno, když zlikvidujeme krtka, tak se do opuštěných nor ihned nastěhují hraboši.  :? 

Petr
VÍNO-HRANÍ

Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

No vidíš, aspoň vidíš, že bude lepší nechat krtka být, pěkně ti "zryje" a provzdušní zahrádku, aby sis mohl pěkně přes zimu odpočinout a zbytečně se neunavoval :-)

Mirek
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

sapmok píše:
10 úno 2020, 10:39
To Mirek and Dzordzik:
Krtka beru jako nutné zlo, pokud to nepřehání. Ale pokus vyšel úplně přesně na 100%!
Všecky sazenice s přidaným granulovaným hnojem jsou účelově podryté a ty s přidaným Cereritem netknuté. Samozřejmě, plus mnoho náhodných krtinců. :?
Pozorováno během sezóny, kdy má krtek kvůli hluku nižší aktivitu než v zimě.
Když opět shrnu krtkovu činnost, pěkně se u nás množí. Všecky zahradní pozemky kolem vykazují krtková "sídliště" se zvýšenou aktivitou oproti jiným rokům.
Průměr množství krtinců na 100m2 je 40ks. :-( Počítáno na pozemku 1ha. A to nepočítám ty zašlapané krtince.
Také je našimi zahrádkáři velmi dobře odpozorováno, když zlikvidujeme krtka, tak se do opuštěných nor ihned nastěhují hraboši. :?

Dzordzik
V pořádku. krtek je užitečné zvířátko. A ony ty krtince pomáhají provzdušnit půdu. krtek je u mě vítaný, možná právě proto mám na celé 2000 zahradě asi tak 5 krtinců, i když je mokro jak fuj, aspoň posledních pár dní.

V pořádku to bude, až si krtek bude rýt někde na louce nebo v trávníku. Pokud ovšem ryje i u každé, podotýkám u každé hlavičky révy na staré zahradě, tak je asi něco špatně. Položil jsem pod révu černou tkanou textilii, abych zabránil růstu plevelů, a včera jsem si všiml, že je hrbatá jak pálavské kopce. A proč tam tedy ryje když je půda již provzdušněná? Možná, kdybych se o to nestaral a nechal půdu jako beton, tak by se mu tam za žížalama nechtělo, jenže je to trochu jinak. Vzhledem k tomu, že hnojím spíše na list a ke kořenů leju Kristalon, tak mi opět vychází, že se jeho kořist táhne za vodou.
Když je ti krtek vítán, tak ti ho přeju, minimálně v takovém počtu jako mám já. Kdyby se dal chytit, tak ti přivezu klidně všechny ať si jich užiješ. ;-)

Mirek
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

sapmok píše:

Všecky sazenice s přidaným granulovaným hnojem jsou účelově podryté a ty s přidaným Cereritem netknuté.

A kdy začínáš ty sazenice hnojit?

Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

Já v min. letech přihnojoval jak granulovaným hnojem, tak cereritem a žádné korelace s krtkovou aktivitou jsem si nevšiml. Paradoxně nejvíc ryje tam, kde neroste kromě trávy vůbec nic. Na jaře krtince rozhrabu a je klid. Asi máme ve Zdounkách krtky dobře vychované. Nechceš si pro pár přijet? Třeba by ty vaše přivedli k rozumu? :-)

Mirek
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

Nemám na zahradě místa kde nic neroste. Nyní to tam vypadá tak, že réva vyplňuje mezery mezi krtčinci.

sapmok
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sapmok »

Mirek píše:
10 úno 2020, 11:58
sapmok píše:

Všecky sazenice s přidaným granulovaným hnojem jsou účelově podryté a ty s přidaným Cereritem netknuté.

To je právě to. Hnojil jsem jen trochu do hlíny na zasypání jamky při výsadbě. Pak už nemám s živinami problém. ;) 

Petr
VÍNO-HRANÍ

sapmok
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sapmok »

Dzordzik píše:
10 úno 2020, 12:07
Já v min. letech přihnojoval jak granulovaným hnojem, tak cereritem a žádné korelace s krtkovou aktivitou jsem si nevšiml. Paradoxně nejvíc ryje tam, kde neroste kromě trávy vůbec nic. Na jaře krtince rozhrabu a je klid. Asi máme ve Zdounkách krtky dobře vychované. Nechceš si pro pár přijet? Třeba by ty vaše přivedli k rozumu? :-)

Zatím mne to jejich rytí jen mrzí, až mne na*erou, tak začnu lovit a likvidovat.  :-( 

Petr
VÍNO-HRANÍ

Mirek
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

sapmok píše:
10 úno 2020, 14:42
Mirek píše:
10 úno 2020, 11:58
sapmok píše:

To je právě to. Hnojil jsem jen trochu do hlíny na zasypání jamky při výsadbě. Pak už nemám s živinami problém. ;) 

Já při výsadbě nehnojím, max. přidávám vlastní kompost. Hnojit začínám až podle přírustků a dle toho, jaká "regenerace" keřů je potřebná (choroby, obnova růstu po mrazech, apod.).

Lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubos »

Krtov mám rad ale len vtedy ked ryjú u suseda doma čo mám posadení vinič tam mám s nimi pokoj, ale čo som pred pár rokmi zakladal miniviničku na inom pozemku tak tam bola prvé dva roky od nich narobena paseka. Priprava pôdy spočívala v tom kde boli rady na vinič vykopal som ryhy ako na zaklady domu pôdu ornicu dole a červenicu hore a všetko som to dobre preložil konským hnojom vapnom a prisýpal som aj cereritu vinič rastol paradne a potom mi to krti vysvetli :-(. Študoval som aj Polske a Ruské fora niektorý proti hryzcom a krtom davajú okolo sadenic pod zem hydinove pozinkované pletivo koreň cez prerastie a pokial sa spraví dobra koreňova sústava pletivo zhnije, ale neskúšal som.

Dzordzik
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzordzik »

Běžně se to dělá u stromků a funguje to, tak není důvod proč by to nemělo fungovat u révy. Té trvá než ten bal prokoření směrem dolů.

LadaBlatna61
Aktivní člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LadaBlatna61 »

Já měl taky problém,vysadil jsem mladé sazenice a když měli tak pět listů náhle začli vadnout,říkal jsem si že jsem je asi přelil,no šel jsem je vykopat a zjistil jsem že u skoro každé sazenice jsou ponravy chroustů,zhruba 5 cm pod zemí dokonale okousali kolem dokola sazenice,nevěděl jsem jak se jich zbavit,jsou tady každý rok,zkusil jsem uříznout petlahev nahoře i dole,udělalo to krásnou podzemní chráničku která nad zemí přečuhuje tak tři cm a dole se skoro opírá o kořeny a sazenice pěkně rostou,kořeny se v prvních dvou letech opřou o tu chráničku a automaticky rostou po ní dolů,po třech letech uš je v podzemí silný kmínek tak vezmu dvoje kombinačky a chráničku vytáhnu,na ty silné kmínky uš ponravy nejdou.

Révu pěstuji v Blatné 440m.n.m Odrůdy - Attika,Arkadia,Beloe čudo
Čornyj palec, Ester,Etalon,Galahad,Garold,Geliodor,Glenora,Izumlenie,Kodrjanka,Kišmiš Rebekka,Melinda,Muskat blue,Pleven Ustojčivyj,Rošfor,Rumba,Rembo,Suffolk red,Super extra,Skazka,Šarada UA,Super Ljalja,Valentin,Vostorg.

SMILAN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SMILAN »

Ahojte ,
čím je vhodnejšie prihnojit  vinič v máji  kedže je vtedy vysoka potreba dusíka.. Dával som väčšinou liadok 27%   ale mam ešte jedno hnojivo NPK na vinič   /NPK 10-5-20 + MgO 3 %, CaO 5 %, + Síra 10% / 
Toto NPK vinocerit má však menej N ako liadok  . Mojo otazka je či je lepšie v máji dávať liadok s vysokym percentom N alebo je lepšie davať toto komplexne hnojivo na vinič .
Vačšinou na začiatku mája vždy šupnem ku každemu  viniču nejaký ten "vitamím" vo forme dusika N. 

V priebehu leta a dozrievania ešte robim cca 3 zalievky  HU..X BOR 

Vdaka za info 
Milan

Odpovědět

Zpět na „Kdy, čím a jak moc hnojit“