Prime /Israel/

Odpovědět
Lubo
Aktivní člen
Příspěvky: 1580
Registrován: 28 črc 2021, 21:49
Bydliště: Bytča
Kraj: Žilinský
Kontaktovat uživatele:

Prime /Israel/

Příspěvek od Lubo »

Ahojte, má niekto skúsenosti s touto bezsemennou bielou odrodou?  Na nete sú veľmi rozdielne informácie o mrazuvzdornosti, buď sa neuvádza alebo som našiel rozpätie   od -15st C do -23 stC. 

Popis odrody hrozna kishmish prime sidlis: fotografie a recenzie | Vinograd-Loza
PRIME® SEEDLESS (kishmish Prime) - opis odrody viniča (vineyard.su)
Grape Prime Sidlis 🍇 kúpiť s doručením poštou, ceny, fotografie v internetovom obchode Dolinasad.by

 


Bytča - kotlina, záhrada-rovina -330 m.n.m, farby: objednané, ešte neplodia, plodia, zrušené

Odrody 2013-2022: Ajvaz, Bravissimo, Darja, Dyňka, Kazantip, Adler, Bogatyr, Dubovskij Rožovyj, Emir, Gordej, Javelin, Joy, Lorano, Koktejl, Matador, Milana 2/Milanka/, Muškat Dubovskij, Olimp, Petit Prince, Prime, Silver, Slava Ukrajine Vyshnevetsky, Vystavočnyj, Zolotce, Arni, Baron, Bažena, Cimus, Černyj Chrustaľ, Dolgoždannyj, Furor, Galachad, Ilja, Ivanka, Jupiter, Kleopatra, Marusja 2x, Millenium, Monblan 2x, Pamjati Dženejeva, Podarok Nesvetaja, Polinka, Ratatuj, Rembo, Sejanec Prodjusera, Senator Burdaka, Sicilia, Skazka, Šarada UA, Talizman Ovalnyj, Ultrarannyj žoltyj muskatnyj, Kišmiš Volodar, Zavetnyj, Deva Marija, Julian, Melitopoľskij Krasnyj, Vostorg, Saturn, Stela,

Mevik
Guru fóra
Příspěvky: 804
Registrován: 28 led 2020, 01:02
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kraj: Kroměřížsko, Beskydy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prime /Israel/

Příspěvek od Mevik »

Asi místní zkušenosti nejsou, tak pár postřehů z východních webů. Na "oficiálním" ukrajinském webu se píše jen velmi obecně o plodových vlastnostech, o mrazuodolnosti není zmínka, ohledně odolnosti k chorobám jen informace, že odrůda odolná není.
Na jednom diskuzním fóru byla ohledně této odrůdy v roce 2020 a 2021 celkem čilá diskuse, účastníci si stěžovali na špatné opylení s giberelinem i bez něj, chuť je prý svérázná, ale slibovaný muškát nikdo necítil. Menší rudimenty jsou.
2.8.2021 byl poslední diskusní příspěvek a dále ticho. I to o něčem svědčí, asi se východní vinaři nemají ohledně této odrůdy čím chlubit.
Takže maximální opatrnost je na místě.
 
 
 



Marek1970
Aktivní člen
Příspěvky: 1064
Registrován: 01 říj 2020, 09:22
Bydliště: kúsok od Piešťan
Kraj: Trnavský
Kontaktovat uživatele:

Re: Prime /Israel/

Příspěvek od Marek1970 »

Ľuboš mám pocit, ak sa nemýlim, že som mal možnosť jesť túto odrodu po kúpe v nejakom supermarkete ale žiadna "bomba" to nebola. Čo však zvyčajne nie je žiadne supermarketové hrozno. Keď sa pozriem na zoznam tebou pestovaných bezsemenných odrôd, tak by som "Prime" zatiaľ pustil z hlavy. Keď ti začne plodiť Sugar Drops, Ivanka, Zolotce, Cimus, Skazka,..., tak ti nejaké "Prime" bude pravdepodobne ukradnuté. Aj tak je ešte kopec iných bezsemenných odrôd, ktoré tu už kolujú a v mnohých parametroch sú asi lepšie ako Prime.


blízko Piešťan,160 mnm, viac ako 100 koreňov, približne z 60 stolných odrôd

Uživatelský avatar
Dzordzik
Administrátor fóra
Příspěvky: 4595
Registrován: 27 led 2020, 14:57
Bydliště: Zdounky (Kroměřížsko), JZ svah 280 mnm
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Prime /Israel/

Příspěvek od Dzordzik »

Obecně, hrozny kupované v hypersuper nemají se zralostí nic společného, takže posuzovat z toho chuť nelze. Osobně bych taky volil odzkoušené odrůdy, než experimentoval s odrůdami, o kterých máme zprávy, že jsou neodolné a navíc neodolné mrazu.


Zdounky (Kroměřížsko), prudký JZ svah 270 mnm, převážně písčitá půda, barvy: objednáno, ještě neplodí, plodí, zrušené

Odrůdy: 21-28, 4x Adler, Aladdin, Albina, Alexa, Ararat, Avatar, Baltimor, Bažena, Bekingem, Blizněc, 2x Bohema, 2x Bravissimo, Cezar, 3x Cimus, Čornyj sultán, Čornyj chrustal, Čornyj kristal, 2x Darja, Dolgoždannyj, 2x Dubljanskij, Dyňka, Džin, Efiop, Elbrus, Emma, Everest, Faeton, Faraon, Galahad, Gerbera, 2x Gran Pri, Helena, Chrust, 2x Ivanka, Jasja, 2x Jutal, Katalonia, Klaudio Kardinale, 2x Klubničnyj, Korolevskij Muskat, Krasa Balok, Kreščenskij, Ladannyj 2, Land Cruiser, Liepajas Agraa, Livia, Ljubimyj, Luiza, Madonna, Monolit, Muskat Medovyj, Nachodka, Nazarij, Nezavisimost, Ovalnovišňovij, Pamjati Nebesnoj Sotni, 2x Polonez 50, Poslannik, Rafinad, Ratatuj, Rosa Ranaja, Rošfor, Rozmus, Senator Burdaka, Sirenevyj, 2x Skazka, Sjuzanna, Slava Ukrajine (Višněveckij), Solnyško, Šarlota, Šerlok, Tajna Monacha, Talisman, Tjulpan, Vitalina, Vostorg, Zolotce, Artek, Bananas, Ciravas Agraa, Garold, Geliodor, Lambada, Něžnost, Slava Ukrajině Bač., Valjok, Vanessa

Lubo
Aktivní člen
Příspěvky: 1580
Registrován: 28 črc 2021, 21:49
Bydliště: Bytča
Kraj: Žilinský
Kontaktovat uživatele:

Re: Prime /Israel/

Příspěvek od Lubo »

Ahoj Mevik, Ahoj Marek,

ďakujem veľmi pekne za informácie a názor. Ja už ju mám v nádobe, preto zisťujem, či predsa len neporuším " panenstvo" skleníka . Včera , keď som bol na pečivo v Bille, inak nakupovanie neznášam, tak som videl 500g vaničku tejto odrody z JAR. Keďže som zakúpil sadenicu, tak som neodolal a kúpil hrozno, nech viem, čo idem skúsiť pestovať. Vzhľad na prvý pohľad ako dekorácia z Barandova- čistý lesklý zelený plast. Dužina poznačená asi čiastočne zberom pred úplným dozretím, veľmi pevná , štruktúra ako opisuje niekedy Jirka " kedlubna" .... som sa trochu zhrozil , nad svojím nápadom ju pestovať. Potom som si dal pohár vody a vrátil sa k strapcu. Muškátom a dochuťou pripomenula chuť Cimusu, sladkosť bola, tak som zobral refraktomer a ten ukázal 18 stBx. Som na vážkach, ale myslím si , že v domácich podmienkach by mala dostať šancu na reparát. Predokladám veľmi silnú zimu u nás na budúci rok 2023/2024, takže pôjde do skleníka, ak na jar vyraší tak na 6 rokov a uvidím, či si miesto zaslúži..... budem informovať  ;-)

 
 
 
Naposledy upravil(a) Lubo dne 06 led 2023, 18:13, celkem upraveno 1 x.


Bytča - kotlina, záhrada-rovina -330 m.n.m, farby: objednané, ešte neplodia, plodia, zrušené

Odrody 2013-2022: Ajvaz, Bravissimo, Darja, Dyňka, Kazantip, Adler, Bogatyr, Dubovskij Rožovyj, Emir, Gordej, Javelin, Joy, Lorano, Koktejl, Matador, Milana 2/Milanka/, Muškat Dubovskij, Olimp, Petit Prince, Prime, Silver, Slava Ukrajine Vyshnevetsky, Vystavočnyj, Zolotce, Arni, Baron, Bažena, Cimus, Černyj Chrustaľ, Dolgoždannyj, Furor, Galachad, Ilja, Ivanka, Jupiter, Kleopatra, Marusja 2x, Millenium, Monblan 2x, Pamjati Dženejeva, Podarok Nesvetaja, Polinka, Ratatuj, Rembo, Sejanec Prodjusera, Senator Burdaka, Sicilia, Skazka, Šarada UA, Talizman Ovalnyj, Ultrarannyj žoltyj muskatnyj, Kišmiš Volodar, Zavetnyj, Deva Marija, Julian, Melitopoľskij Krasnyj, Vostorg, Saturn, Stela,

Lubo
Aktivní člen
Příspěvky: 1580
Registrován: 28 črc 2021, 21:49
Bydliště: Bytča
Kraj: Žilinský
Kontaktovat uživatele:

Re: Prime /Israel/

Příspěvek od Lubo »

Dzordzik píše:
06 led 2023, 17:42
Obecně, hrozny kupované v hypersuper nemají se zralostí nic společného, takže posuzovat z toho chuť nelze. Osobně bych taky volil odzkoušené odrůdy, než experimentoval s odrůdami, o kterých máme zprávy, že jsou neodolné a navíc neodolné mrazu.
 
Ahoj Jirko, preto mu dám šancu, aby som ho neodpísal pre " supermarketovú "ne" chuť..... keď mňa to experimentovanie baví :-) a pri tom množstve  odrôd, čo mám, už je to pocitovo ešte ľahšie. .... Pozri, pol Čiech, Moravy a Slovenska pestuje odrodu rajčiakov Tornádo a pritom sa to do ich polôh  ani nehodí a prvé rajčiaky, ak majú, sú v auguste a začiatkom septembra po nich.


Bytča - kotlina, záhrada-rovina -330 m.n.m, farby: objednané, ešte neplodia, plodia, zrušené

Odrody 2013-2022: Ajvaz, Bravissimo, Darja, Dyňka, Kazantip, Adler, Bogatyr, Dubovskij Rožovyj, Emir, Gordej, Javelin, Joy, Lorano, Koktejl, Matador, Milana 2/Milanka/, Muškat Dubovskij, Olimp, Petit Prince, Prime, Silver, Slava Ukrajine Vyshnevetsky, Vystavočnyj, Zolotce, Arni, Baron, Bažena, Cimus, Černyj Chrustaľ, Dolgoždannyj, Furor, Galachad, Ilja, Ivanka, Jupiter, Kleopatra, Marusja 2x, Millenium, Monblan 2x, Pamjati Dženejeva, Podarok Nesvetaja, Polinka, Ratatuj, Rembo, Sejanec Prodjusera, Senator Burdaka, Sicilia, Skazka, Šarada UA, Talizman Ovalnyj, Ultrarannyj žoltyj muskatnyj, Kišmiš Volodar, Zavetnyj, Deva Marija, Julian, Melitopoľskij Krasnyj, Vostorg, Saturn, Stela,

Marek1970
Aktivní člen
Příspěvky: 1064
Registrován: 01 říj 2020, 09:22
Bydliště: kúsok od Piešťan
Kraj: Trnavský
Kontaktovat uživatele:

Re: Prime /Israel/

Příspěvek od Marek1970 »

Lubo píše:
06 led 2023, 18:06
.... Pozri, pol Čiech, Moravy a Slovenska pestuje odrodu rajčiakov Tornádo a pritom sa to do ich polôh  ani nehodí a prvé rajčiaky, ak majú, sú v auguste a začiatkom septembra po nich.

 
Off topic. Dobre že si mi pripomenul tvoje úspešné pestovanie rajčín, melónov, atď. na "severe". Skoro by som zabudol, že som ťa mal v pláne otravovať aby si mi poskytol zopár tipov na odrody a rád ako na to, aby som aj ja dole na "juhu", mal aspoň s časti takú úrodu ako ty. 


blízko Piešťan,160 mnm, viac ako 100 koreňov, približne z 60 stolných odrôd

Lubo
Aktivní člen
Příspěvky: 1580
Registrován: 28 črc 2021, 21:49
Bydliště: Bytča
Kraj: Žilinský
Kontaktovat uživatele:

Re: Prime /Israel/

Příspěvek od Lubo »

Marek, na dve veci som z roku 2022 nezabudol. 
1. Chuť Tvojej Darji u Haca...... Zolotce mi zožrala , pardón spapala, manželka a jej kolegyne, tak som si " sprosto" vypýtal u Anderja jeho Zolotce, Andrej prepáč, že som Ti zjedol 25% panenskej úrody ;-)
 
2. Môj prísľub štepených melónov a po koreni z rajčiakov, , ktoré pestujem /skleník/ pre Teba a Haca. ....... semiačka, majú prísť budúci týždeň  ;-). Je to ako pri viniči, treba skúsiť, lebo chute máme všetci iné.....Keby vonok , tak odporúčanie určite padne na Bredikovu Alma mater.... Bejbino F1


Bytča - kotlina, záhrada-rovina -330 m.n.m, farby: objednané, ešte neplodia, plodia, zrušené

Odrody 2013-2022: Ajvaz, Bravissimo, Darja, Dyňka, Kazantip, Adler, Bogatyr, Dubovskij Rožovyj, Emir, Gordej, Javelin, Joy, Lorano, Koktejl, Matador, Milana 2/Milanka/, Muškat Dubovskij, Olimp, Petit Prince, Prime, Silver, Slava Ukrajine Vyshnevetsky, Vystavočnyj, Zolotce, Arni, Baron, Bažena, Cimus, Černyj Chrustaľ, Dolgoždannyj, Furor, Galachad, Ilja, Ivanka, Jupiter, Kleopatra, Marusja 2x, Millenium, Monblan 2x, Pamjati Dženejeva, Podarok Nesvetaja, Polinka, Ratatuj, Rembo, Sejanec Prodjusera, Senator Burdaka, Sicilia, Skazka, Šarada UA, Talizman Ovalnyj, Ultrarannyj žoltyj muskatnyj, Kišmiš Volodar, Zavetnyj, Deva Marija, Julian, Melitopoľskij Krasnyj, Vostorg, Saturn, Stela,

Odpovědět

Zpět na „Bezsemenné“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host