Pamjati nebesnoj sotni - velmi raná, modrá, harmonická, semenná, odolnost 2,5, -24°C

Odpovědět
Mevik
Guru fóra
Příspěvky: 803
Registrován: 28 led 2020, 01:02
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kraj: Kroměřížsko, Beskydy
Kontaktovat uživatele:

Pamjati nebesnoj sotni - velmi raná, modrá, harmonická, semenná, odolnost 2,5, -24°C

Příspěvek od Mevik »

Dle informací od Bred_ika

Synonyma: Памяти Небесной Сотни, (176-11)
Barva: modrá
Původ: Odrůdu Pamjati nebesnoj sotni vyšlechtil na Ukrajině amatérský šlechtitel A. Bačinskij křížením odrůd Podarok zaporožju a Neptun
Charakteristika odrůdy: Listy: velké
Růst: silný
Květ: ženský typ květu, dobře se opyluje, nepatrné hráškování
Doba zrání: velmi raná
Hrozen a bobule: Hrozny středně husté, velké, na semenáči 400-600 g, naroubované 600- 1200 g. Bobule velké, na semenáči 8-10 g, naroubované 10-16 g. Bobule mají tmavě modrou až černou barvu a jsou pokryty silnou voskovou vrstvou oválného až vejčitého tvaru. Dužnina je pevná, chruplavá, není zbarvená.
Počet hroznů na letorost: 2-3
Vyzrávání réví: dobré
Odolnost k chorobám: šlechtitel udává odolnost k plísni révové 2,5-3,0 stupně, k padlí 3,0-3,5.
Odolnost k mrazu: zkouší se, měla by vydržet -24°C
Zakořeňování řízků: dobré
Odkazy Popis odrůdy na stránce jejího šlechtitele A. Bačinského
Poznámky: 2018 – výsadba, růst velmi silný, odolnost k plísni podle dosavadního pozorování na dvou stanovištích vysoká, k padlí střední.



Uživatelský avatar
Dzordzik
Administrátor fóra
Příspěvky: 4574
Registrován: 27 led 2020, 14:57
Bydliště: Zdounky (Kroměřížsko), JZ svah 280 mnm
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pamjati nebesnoj sotni - velmi raná, modrá, harmonická, semenná, odolnost 2,5, -24°C

Příspěvek od Dzordzik »

U této odrůdy si zatím, při koštování signálního střapce, nějak nevím, co si o tom myslet. Cukry by byly, ale chuť chybí. Ještě ji nechám viset a pokud to nepomůže, rozhodnou příští roky.


Zdounky (Kroměřížsko), prudký JZ svah 270 mnm, převážně písčitá půda, barvy: objednáno, ještě neplodí, plodí, zrušené

Odrůdy: 21-28, 4x Adler, Aladdin, Albina, Alexa, Ararat, Avatar, Baltimor, Bažena, Bekingem, Blizněc, 2x Bohema, 2x Bravissimo, Cezar, 3x Cimus, Čornyj sultán, Čornyj chrustal, Čornyj kristal, 2x Darja, Dolgoždannyj, 2x Dubljanskij, Dyňka, Džin, Efiop, Elbrus, Emma, Everest, Faeton, Faraon, Galahad, Gerbera, 2x Gran Pri, Helena, Chrust, 2x Ivanka, Jasja, 2x Jutal, Katalonia, Klaudio Kardinale, 2x Klubničnyj, Korolevskij Muskat, Krasa Balok, Kreščenskij, Ladannyj 2, Land Cruiser, Liepajas Agraa, Livia, Ljubimyj, Luiza, Madonna, Monolit, Muskat Medovyj, Nachodka, Nazarij, Nezavisimost, Ovalnovišňovij, Pamjati Nebesnoj Sotni, 2x Polonez 50, Poslannik, Rafinad, Ratatuj, Rosa Ranaja, Rošfor, Rozmus, Senator Burdaka, Sirenevyj, 2x Skazka, Sjuzanna, Slava Ukrajine (Višněveckij), Solnyško, Šarlota, Šerlok, Tajna Monacha, Talisman, Tjulpan, Vitalina, Vostorg, Zolotce, Artek, Bananas, Ciravas Agraa, Garold, Geliodor, Lambada, Něžnost, Slava Ukrajině Bač., Valjok, Vanessa

Deny23
Příspěvky: 9
Registrován: 12 bře 2023, 11:02
Bydliště: Mělnicko
Kraj: Středočeský
Kontaktovat uživatele:

Re: Pamjati nebesnoj sotni - velmi raná, modrá, harmonická, semenná, odolnost 2,5, -24°C

Příspěvek od Deny23 »

V roce 2021 jsem poprvé ochutnal signální hrozny. Chuť mě velice zaujala. Také odolnost vůči plísní i padlí byla velmi dobrá. V roce 2022 jsem byl chutí docela zklamán, protože na chuť signálek to dlouho nemělo. Aź někdy v průběhu října už byla chuť výraznější. Tak uvidím, jaké to bude v letošním roce a podle toho se rozhodnu o dalším pěstování. Odolnost v loňském roce byla opět velmi dobrá.
 
Přílohy
Réva vinná 'Pamjati nebeskoj sotni'1.JPG


Odrůdy doma: 1-kievský, Adler, Akademik, Aksinja, Aladdin, Alexa, Alexa Voronjuka, Aljans, Anita (BV 31-5-7), Armani, Arni, Atos, Azalia, B 5-6, Barselona, Bravissimo, Cimus, Dašunja, Dolgoždannyj, Dubovskij rozovyj, Džin, Einset seedlees, Everest, Garold, Jarka (BV 16-17-4), Julian, Katalonia, Ladannyj 2, Landyš, Lorus, Magistr, Milana, Muškát novošachtinskij, Nachodka, Pamjati Bujněnka, Polanka, Polonez 50, Rembo, Rombik, Rošfor, Rozmus, Rumba, Senator Burdaka, Senja, Skazka, Slava Ukrajině, Šarada Ukrajiny, Tajna Monacha, Tuz Bordo, Valjok, Zlata (BV 16-20-2), Zlato, Žoltyj muskatnyj. Zrušeno: Bogema, Ferdinand, Chip-Chop, Inga, Ozon, V 12
Práce: 130 odrůd

Uživatelský avatar
Dzordzik
Administrátor fóra
Příspěvky: 4574
Registrován: 27 led 2020, 14:57
Bydliště: Zdounky (Kroměřížsko), JZ svah 280 mnm
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pamjati nebesnoj sotni - velmi raná, modrá, harmonická, semenná, odolnost 2,5, -24°C

Příspěvek od Dzordzik »

U mě byla chuť minulý rok taky o ničem. Uvidíme, jaký bude tento rok.


Zdounky (Kroměřížsko), prudký JZ svah 270 mnm, převážně písčitá půda, barvy: objednáno, ještě neplodí, plodí, zrušené

Odrůdy: 21-28, 4x Adler, Aladdin, Albina, Alexa, Ararat, Avatar, Baltimor, Bažena, Bekingem, Blizněc, 2x Bohema, 2x Bravissimo, Cezar, 3x Cimus, Čornyj sultán, Čornyj chrustal, Čornyj kristal, 2x Darja, Dolgoždannyj, 2x Dubljanskij, Dyňka, Džin, Efiop, Elbrus, Emma, Everest, Faeton, Faraon, Galahad, Gerbera, 2x Gran Pri, Helena, Chrust, 2x Ivanka, Jasja, 2x Jutal, Katalonia, Klaudio Kardinale, 2x Klubničnyj, Korolevskij Muskat, Krasa Balok, Kreščenskij, Ladannyj 2, Land Cruiser, Liepajas Agraa, Livia, Ljubimyj, Luiza, Madonna, Monolit, Muskat Medovyj, Nachodka, Nazarij, Nezavisimost, Ovalnovišňovij, Pamjati Nebesnoj Sotni, 2x Polonez 50, Poslannik, Rafinad, Ratatuj, Rosa Ranaja, Rošfor, Rozmus, Senator Burdaka, Sirenevyj, 2x Skazka, Sjuzanna, Slava Ukrajine (Višněveckij), Solnyško, Šarlota, Šerlok, Tajna Monacha, Talisman, Tjulpan, Vitalina, Vostorg, Zolotce, Artek, Bananas, Ciravas Agraa, Garold, Geliodor, Lambada, Něžnost, Slava Ukrajině Bač., Valjok, Vanessa

Mevik
Guru fóra
Příspěvky: 803
Registrován: 28 led 2020, 01:02
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kraj: Kroměřížsko, Beskydy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pamjati nebesnoj sotni - velmi raná, modrá, harmonická, semenná, odolnost 2,5, -24°C

Příspěvek od Mevik »

Jedna poznámka k netradičnímu názvu. Zrovna jsem dočetl jednu publikaci o posledních událostech na Ukrajině a dozvěděl jsem se, že když na Majdanu bylo zabito počátkem roku 2014 asi 100 lidí, tak tyto mučedníky nazvali Nebeskou setninou, ukrajinsky "Nebesnaja sotňa". Takže onen název neznamená nic jiného než "Památce nebeské setniny" a je projevem vlastenectví autora odrůdy Bačinského, což platí i o dalších názvech jeho odrůd jako Sláva Ukrajině, Nezavisimost (Nezávislost) nebo Kyborg (pojmenování ukrajinských vojáků).



Uživatelský avatar
Dzordzik
Administrátor fóra
Příspěvky: 4574
Registrován: 27 led 2020, 14:57
Bydliště: Zdounky (Kroměřížsko), JZ svah 280 mnm
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pamjati nebesnoj sotni - velmi raná, modrá, harmonická, semenná, odolnost 2,5, -24°C

Příspěvek od Dzordzik »

Rašící výhony této odrůdy patří také mezi nejkrásnější v mém vinohradu. Radost pohledět.
Přílohy
IMG_20230510_123226.jpg


Zdounky (Kroměřížsko), prudký JZ svah 270 mnm, převážně písčitá půda, barvy: objednáno, ještě neplodí, plodí, zrušené

Odrůdy: 21-28, 4x Adler, Aladdin, Albina, Alexa, Ararat, Avatar, Baltimor, Bažena, Bekingem, Blizněc, 2x Bohema, 2x Bravissimo, Cezar, 3x Cimus, Čornyj sultán, Čornyj chrustal, Čornyj kristal, 2x Darja, Dolgoždannyj, 2x Dubljanskij, Dyňka, Džin, Efiop, Elbrus, Emma, Everest, Faeton, Faraon, Galahad, Gerbera, 2x Gran Pri, Helena, Chrust, 2x Ivanka, Jasja, 2x Jutal, Katalonia, Klaudio Kardinale, 2x Klubničnyj, Korolevskij Muskat, Krasa Balok, Kreščenskij, Ladannyj 2, Land Cruiser, Liepajas Agraa, Livia, Ljubimyj, Luiza, Madonna, Monolit, Muskat Medovyj, Nachodka, Nazarij, Nezavisimost, Ovalnovišňovij, Pamjati Nebesnoj Sotni, 2x Polonez 50, Poslannik, Rafinad, Ratatuj, Rosa Ranaja, Rošfor, Rozmus, Senator Burdaka, Sirenevyj, 2x Skazka, Sjuzanna, Slava Ukrajine (Višněveckij), Solnyško, Šarlota, Šerlok, Tajna Monacha, Talisman, Tjulpan, Vitalina, Vostorg, Zolotce, Artek, Bananas, Ciravas Agraa, Garold, Geliodor, Lambada, Něžnost, Slava Ukrajině Bač., Valjok, Vanessa

andrejZA
Aktivní člen
Příspěvky: 1008
Registrován: 12 srp 2020, 00:44
Bydliště: Teplička nad Váhom
Kraj: Žilinský
Kontaktovat uživatele:

Re: Pamjati nebesnoj sotni - velmi raná, modrá, harmonická, semenná, odolnost 2,5, -24°C

Příspěvek od andrejZA »

Jirko, to sú naozaj krásne farbičky. Tieto červené odrody nás vedia potešiť už aj pri pohľade na mladé letorasty.


SZ Slovensko (Žilinská kotlina), cca 350 m n.m
Ajvaz (vysadené 2018), Kraseň (2020), Othello ružové (2021 - presádzané) Tajna monacha (3x), Cimus, Garold, Bajkonur (2x), Katalonia, Vaľjok, Zolotce, Beloje Čudo, Chrust, Kraseň, Nachodka, (2021), Arni, Bohema, Katrusja Kachovskaja, Skazka, Rembo (2022), Dyňka (2x), Darja, Livia, Alexa, Adler (2x), Joy seedles, Jutal, Efiop, Cimus, Landyš, Jupiter, Ladannyj2, Prima Ukrajiny, Somerset seedles (2023), Geliodor, Darja, Livia, Cimus, Timur (preštepované 2023)

dayofvictory
Aktivní člen
Příspěvky: 343
Registrován: 23 bře 2020, 00:48
Bydliště: Domažlice
Kraj:
Kontaktovat uživatele:

Re: Pamjati nebesnoj sotni - velmi raná, modrá, harmonická, semenná, odolnost 2,5, -24°C

Příspěvek od dayofvictory »

Tuto odrůdu mám zcela náhodou. Sám bych jí nikdy nevybral, protože není bezsemenná. Poslal mi ji Bredik jako náhradu, když asi nějaká mnou vybraná odrůda nebyla. Na druhou stranu mě potěšilo, že dle sortimentu, co jsem měl objednáno byl schopen identifikovat, co potřebuji, takže poslal odrůdu velmi rannou, odolnou atd.

U mě trpí nízkým růstem - letorosty možná metr. Ale to je u mě obecný problém u všech odrůd.

Nicméně je opravdu velmi ranná, letos jsem v šoku, že dozrála dříve než můj milovaný Sommerset. V chuti je zajímavá ovocná příchuť. Přiznám se, že jsem ji chtěl vyhodit, ale tatík mi to zakázal, tak jsem mu jí daroval a na vinohrádku mám přesně jen tuo jednu semennou odrůdu.

Ta chuť je ale tak dobrá, že občas zauvažuji, zda nepořídit více semenných odrůd, ale já si to prostě k jídlu nevychutnám. Myslím si, že by si tato odrůda zasloužila větší popularitu.


Domažlicko, severní svah, 450 m. n. m., barvy: plodí, pěstuji, zmrzlo/uschlo, zrušeno, objednáno

Odrůdy: 23 x Sommerset Seedles, Himrod, Glenora, Solaris, Dubljanskij, Pamjati nebesnoj sotni, Zolotce, Vanessa, Kišmiš Nachodka, Venus

Ota

Re: Pamjati nebesnoj sotni - velmi raná, modrá, harmonická, semenná, odolnost 2,5, -24°C

Příspěvek od Ota »

Kéž bych měl problém jako Vy s tím růstem. Mě všechny stolní odrůdy rostou jak zdivočelé (nehnojím) a mám problémy s ořezáváním, plísněmi apod. psal jste o malém růstu, ale pak jste to "popřel", že všechny. Je Pamjati v porovnáními méně vzrůstná?



Mevik
Guru fóra
Příspěvky: 803
Registrován: 28 led 2020, 01:02
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kraj: Kroměřížsko, Beskydy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pamjati nebesnoj sotni - velmi raná, modrá, harmonická, semenná, odolnost 2,5, -24°C

Příspěvek od Mevik »

Ota píše:
15 led 2024, 00:13
 Je Pamjati v porovnáními méně vzrůstná?

 
V mých podmínkách a na daném místě roste silně.
 



Uživatelský avatar
Dzordzik
Administrátor fóra
Příspěvky: 4574
Registrován: 27 led 2020, 14:57
Bydliště: Zdounky (Kroměřížsko), JZ svah 280 mnm
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pamjati nebesnoj sotni - velmi raná, modrá, harmonická, semenná, odolnost 2,5, -24°C

Příspěvek od Dzordzik »

V mých podmínkách roste maximálně středně, ne více než jiné odrůdy stejného stáří. Takový Čornyj kristal nebo Bravissimo je jiná liga. A nejen ten.


Zdounky (Kroměřížsko), prudký JZ svah 270 mnm, převážně písčitá půda, barvy: objednáno, ještě neplodí, plodí, zrušené

Odrůdy: 21-28, 4x Adler, Aladdin, Albina, Alexa, Ararat, Avatar, Baltimor, Bažena, Bekingem, Blizněc, 2x Bohema, 2x Bravissimo, Cezar, 3x Cimus, Čornyj sultán, Čornyj chrustal, Čornyj kristal, 2x Darja, Dolgoždannyj, 2x Dubljanskij, Dyňka, Džin, Efiop, Elbrus, Emma, Everest, Faeton, Faraon, Galahad, Gerbera, 2x Gran Pri, Helena, Chrust, 2x Ivanka, Jasja, 2x Jutal, Katalonia, Klaudio Kardinale, 2x Klubničnyj, Korolevskij Muskat, Krasa Balok, Kreščenskij, Ladannyj 2, Land Cruiser, Liepajas Agraa, Livia, Ljubimyj, Luiza, Madonna, Monolit, Muskat Medovyj, Nachodka, Nazarij, Nezavisimost, Ovalnovišňovij, Pamjati Nebesnoj Sotni, 2x Polonez 50, Poslannik, Rafinad, Ratatuj, Rosa Ranaja, Rošfor, Rozmus, Senator Burdaka, Sirenevyj, 2x Skazka, Sjuzanna, Slava Ukrajine (Višněveckij), Solnyško, Šarlota, Šerlok, Tajna Monacha, Talisman, Tjulpan, Vitalina, Vostorg, Zolotce, Artek, Bananas, Ciravas Agraa, Garold, Geliodor, Lambada, Něžnost, Slava Ukrajině Bač., Valjok, Vanessa

Odpovědět

Zpět na „Semenné“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů