Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dzordzik
Administrátor fóra
Příspěvky: 4595
Registrován: 27 led 2020, 14:57
Bydliště: Zdounky (Kroměřížsko), JZ svah 280 mnm
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od Dzordzik »

Dle informací od Bred_ika

Synonyma: ГФ № 342, Кишмиш 342, Кишмиш Венгерский, Hybrid 342.
Barva: bílá
Původ: maďarská bezsemenná odrůda z křížení Villard Blanc (syn. S.V. 12375) x Perletta, o které jsem však kromě Ruska a Ukrajiny nenašel žádné informace. Interspecifická odrůda.
Charakteristika odrůdy:
Listy: středně velké, málo vykrajované, spodní strana listu je hladká, připomínají listy odrůd Prim.
Růst: silný
Doba zrání: velmi raná až raná odrůda (110-115 dnů)
Květ: oboupohlavní
Hrozen a bobule: hrozny cylindrickokonické, středně velké až velké (250 - 850 g), středně husté. Bobule středně velké, o rozměrech 15 x 17 mm, bílé, průměrná hmotnost bobulí 2-3,5 g. Bobule jsou bezsemenné, mohou se vyskytovat malé rudimenty - III. kategorie bezsemennosti. Dužnina masitě štavnatá. Chuť je harmonická.
Obsah cukrů a kyselin: cukernatost 18-21 g/100 ml, obsah kyselin 5-6 g/l
Vyzrávání výhonů: dobré
Plodnost dřeva: 70-80 %
Počet hroznů na výhon: 0,8-1,1
Zatížení, řez: 40-45 oček na keř, délka tažňů na 8-10 oček
Odolnost k mrazu: vysoká (-24°C)
Odolnost k chorobám: zvýšená odolnost k plísni révové i k padlí a plísni šedé.
Množení: Řízky zakořeňují dobře, keře začínají plodit většinou až třetím rokem.

Zvláštnosti: zajímavá bezsemenná odrůda vhodná do okrajových oblastí.
Podle S. Krasochiny vyžaduje zásobu starého dřeva. Desetiletý keř u ní mívá hrozny o hmotnosti 800-1000 g.

Zdroje:
Popis odrůdy na stránce vinograd.info
Popis odrůdy na stránce vinograd7.ru
S.I. Krasochina, A.F. Chisamutdinov "Stolní odrůdy révy – informativní příručka" vydavatelství Everest, Rostov na Donu, 2008.
Přílohy
Kismis 342.jpg


Zdounky (Kroměřížsko), prudký JZ svah 270 mnm, převážně písčitá půda, barvy: objednáno, ještě neplodí, plodí, zrušené

Odrůdy: 21-28, 4x Adler, Aladdin, Albina, Alexa, Ararat, Avatar, Baltimor, Bažena, Bekingem, Blizněc, 2x Bohema, 2x Bravissimo, Cezar, 3x Cimus, Čornyj sultán, Čornyj chrustal, Čornyj kristal, 2x Darja, Dolgoždannyj, 2x Dubljanskij, Dyňka, Džin, Efiop, Elbrus, Emma, Everest, Faeton, Faraon, Galahad, Gerbera, 2x Gran Pri, Helena, Chrust, 2x Ivanka, Jasja, 2x Jutal, Katalonia, Klaudio Kardinale, 2x Klubničnyj, Korolevskij Muskat, Krasa Balok, Kreščenskij, Ladannyj 2, Land Cruiser, Liepajas Agraa, Livia, Ljubimyj, Luiza, Madonna, Monolit, Muskat Medovyj, Nachodka, Nazarij, Nezavisimost, Ovalnovišňovij, Pamjati Nebesnoj Sotni, 2x Polonez 50, Poslannik, Rafinad, Ratatuj, Rosa Ranaja, Rošfor, Rozmus, Senator Burdaka, Sirenevyj, 2x Skazka, Sjuzanna, Slava Ukrajine (Višněveckij), Solnyško, Šarlota, Šerlok, Tajna Monacha, Talisman, Tjulpan, Vitalina, Vostorg, Zolotce, Artek, Bananas, Ciravas Agraa, Garold, Geliodor, Lambada, Něžnost, Slava Ukrajině Bač., Valjok, Vanessa

Daník
Příspěvky: 26
Registrován: 03 úno 2020, 18:06
Bydliště: Ostrava
Kraj:
Kontaktovat uživatele:

Re: Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od Daník »

Já mám Kišmiš s poznámkou 323, pokud je to ten stejný. Popis sedí, velmi raný (srpen u mne), bobule spíše drobné, chuť sladká, intenzivní, velmi příjemná




Uživatelský avatar
EmhyrVarEmreis
Aktivní člen
Příspěvky: 174
Registrován: 01 lis 2020, 16:51
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče
Kraj: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od EmhyrVarEmreis »

Chtěl bych se zeptat, jaké zkušenosti máte v letošním roce s touto odrůdou. Zejména by mě zajímala odolnost vůči plísňovým chorobám.


Třebíčsko, 450 m n. m., dolina řeky, necelých 30 rostlin
Odrůdy: Arkádia, Baco noir, Muscaris, Nero, Prim, Solaris, Somerset seedles, Supaga

Radovan
Aktivní člen
Příspěvky: 990
Registrován: 08 bře 2020, 19:50
Kraj:
Kontaktovat uživatele:

Re: Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od Radovan »

Odolnosť Kišmiša 342 voči hubovým chorobám je slabá. Odroda aj kvôli tejto vlastnosti postupne upadá, nie je moc v kurze. Ďalším dôvod sú malé bobuľky. 



minko
Příspěvky: 91
Registrován: 14 kvě 2021, 12:36
Kraj: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od minko »

Ak je v záhrade málo hmyzu zasaď K.342 alebo K. Záporožský. Osy aj sršne zaručene prídu v hojnom počte. 😀



Uživatelský avatar
Vaaca
Příspěvky: 72
Registrován: 12 bře 2020, 17:27
Bydliště: Pardubicko 300 mnm
Kraj: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od Vaaca »

Kišmiš 342 mám již šestým rokem. Ani jednou vlastností, kterou popisuješ netrpí. Stříkám všechny odrůdy stejně a na Miléniu jsem niky nezaznamenal plíseň révovou. Vosy mají ve starém dubu vzdáleném nějakých 300 m hnízdo. Nikdy jsem je na révě neviděl.


Pardubicko, 300 mnm. Barvy: plodí, zrušeno, objednáno, ,ještě neplodí
Afrodita, Akademik, Adler, Cimus, Dolgoždannyj, Džin Kišmiš, Furor, Galahad, Heliodor, Himrod, Katalonia, Kišmiš 342, Kišmiš Lučistyj, KoKl Belij, ,Kišmiš Citronnyj,Kišmiš Spartanec ,, Lakemont, Lora, Romulus, Smaragd, Somerset Seedless, Vanessa, Volodar Kišmiš, V 12, Illaria, Karnaval, Kišmiš století, Lorus, Suprize, Valjok, Veles, Venus, Talisman, TianShan, V-25-20,

Bred_ik
Guru fóra
Příspěvky: 615
Registrován: 28 led 2020, 09:15
Bydliště: Čelechovice na Hané
Kraj: Olomoucký
Kontaktovat uživatele:

Re: Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od Bred_ik »

Kišmiš 342 není k plísni révové odolný. Pamatuji rok, kdy u kamaráda na pergole na něm plíseň kompletně zničila hrozny, zatímco Aladdin a Galahad na tom byly podstatně lépe.Vosy jsou na něm každoročně v takovém počtu, že bez pytlíků by se nic nesklidilo.
 



Rony
Aktivní člen
Příspěvky: 996
Registrován: 22 črc 2020, 09:02
Kraj: Zahorie -Juhozapadne Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od Rony »

U mna ma vzdy velmi male bobulky a osi idu na neho velmi. Chutovo velmi dobry, rudimenty necitim.
su lepsie odrody. Einset seedles a Vanesa sa mi omnoho viac pacia.


Svetlana, Alexa, Rafinad, Slava Ukrajine Visneveckij (SUV), Skazka, Darja, Beloje Čudo, Aladdin, Anita, Landyš, Einset Seedless, Swenson Red, Chrust, Faraon, Ivanka, Vostorg, Vostorg Idealnyj, Super Extra, Supaga, Kreščenskij, Lanselot, Julian, Moldova, Saturn, Galachad, Garold, Lora, Eszter, Polloskei Muskotaly, Belyj Kokl, Sejanec Prodjusera, Vostorg novy cerveny, Čarli, Nadežda Azos, Slava Ukrajine Bacinskij SUB, Denal, Glaša, Ruslan, Prezent, Ataman, Moskovskij Cernyj, Veronika, Sfinx, Alexejevic, Nero
drobnoplode odolne: Bianka, Solaris, Briana, Othello
este neplodilo: Sommerset seedles, Jutal, Arni, Zolotce, Glenora, Tajna Monacha, Adler, Valjok, Everest, A-1704, Himrod, Lord, Jessenia, Venus, Jupiter, Geliodor, Cimus, Souvignier Gris

Bred_ik
Guru fóra
Příspěvky: 615
Registrován: 28 led 2020, 09:15
Bydliště: Čelechovice na Hané
Kraj: Olomoucký
Kontaktovat uživatele:

Re: Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od Bred_ik »

Letos se podařilo Kišmiš 342 na pergole udržet zdravý, takže bude asi do týdne k jídlu.
Kišmiš 342 244.jpg
 
Kišmiš 342 246.jpg
 



Uživatelský avatar
Vaaca
Příspěvky: 72
Registrován: 12 bře 2020, 17:27
Bydliště: Pardubicko 300 mnm
Kraj: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od Vaaca »

Letos konečně také dozrál Kišmiš 342. Má 22 Bx.
_DSC1758.jpg
 
_DSC1759.jpg
 


Pardubicko, 300 mnm. Barvy: plodí, zrušeno, objednáno, ,ještě neplodí
Afrodita, Akademik, Adler, Cimus, Dolgoždannyj, Džin Kišmiš, Furor, Galahad, Heliodor, Himrod, Katalonia, Kišmiš 342, Kišmiš Lučistyj, KoKl Belij, ,Kišmiš Citronnyj,Kišmiš Spartanec ,, Lakemont, Lora, Romulus, Smaragd, Somerset Seedless, Vanessa, Volodar Kišmiš, V 12, Illaria, Karnaval, Kišmiš století, Lorus, Suprize, Valjok, Veles, Venus, Talisman, TianShan, V-25-20,

Uživatelský avatar
Dzordzik
Administrátor fóra
Příspěvky: 4595
Registrován: 27 led 2020, 14:57
Bydliště: Zdounky (Kroměřížsko), JZ svah 280 mnm
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od Dzordzik »

Ta druhá fotka je přímo ukázková, jak do katalogu.


Zdounky (Kroměřížsko), prudký JZ svah 270 mnm, převážně písčitá půda, barvy: objednáno, ještě neplodí, plodí, zrušené

Odrůdy: 21-28, 4x Adler, Aladdin, Albina, Alexa, Ararat, Avatar, Baltimor, Bažena, Bekingem, Blizněc, 2x Bohema, 2x Bravissimo, Cezar, 3x Cimus, Čornyj sultán, Čornyj chrustal, Čornyj kristal, 2x Darja, Dolgoždannyj, 2x Dubljanskij, Dyňka, Džin, Efiop, Elbrus, Emma, Everest, Faeton, Faraon, Galahad, Gerbera, 2x Gran Pri, Helena, Chrust, 2x Ivanka, Jasja, 2x Jutal, Katalonia, Klaudio Kardinale, 2x Klubničnyj, Korolevskij Muskat, Krasa Balok, Kreščenskij, Ladannyj 2, Land Cruiser, Liepajas Agraa, Livia, Ljubimyj, Luiza, Madonna, Monolit, Muskat Medovyj, Nachodka, Nazarij, Nezavisimost, Ovalnovišňovij, Pamjati Nebesnoj Sotni, 2x Polonez 50, Poslannik, Rafinad, Ratatuj, Rosa Ranaja, Rošfor, Rozmus, Senator Burdaka, Sirenevyj, 2x Skazka, Sjuzanna, Slava Ukrajine (Višněveckij), Solnyško, Šarlota, Šerlok, Tajna Monacha, Talisman, Tjulpan, Vitalina, Vostorg, Zolotce, Artek, Bananas, Ciravas Agraa, Garold, Geliodor, Lambada, Něžnost, Slava Ukrajině Bač., Valjok, Vanessa

minko
Příspěvky: 91
Registrován: 14 kvě 2021, 12:36
Kraj: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od minko »

Veľmi pekné! Taký strapec sa mi nikdy na K 342 nepodarilo dopestovať.



peterpe
Aktivní člen
Příspěvky: 112
Registrován: 25 led 2021, 21:47
Bydliště: Bratislava
Kraj: doplňte prosím ...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od peterpe »

Niekde som zachytil zevraj  Kismis 342 je Millenium. Moj ockovanec, vruble dosli oznacene ako Millenium zatiam vypada nadejne :-)
 
 
 
Přílohy
Millenium
Millenium



Lubo
Aktivní člen
Příspěvky: 1580
Registrován: 28 črc 2021, 21:49
Bydliště: Bytča
Kraj: Žilinský
Kontaktovat uživatele:

Re: Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od Lubo »

.... ja som si to tiež myslel, ale na východnom fóre som čítal, že nie i keď ide o veľmi príbuzné odrody 


Bytča - kotlina, záhrada-rovina -330 m.n.m, farby: objednané, ešte neplodia, plodia, zrušené

Odrody 2013-2022: Ajvaz, Bravissimo, Darja, Dyňka, Kazantip, Adler, Bogatyr, Dubovskij Rožovyj, Emir, Gordej, Javelin, Joy, Lorano, Koktejl, Matador, Milana 2/Milanka/, Muškat Dubovskij, Olimp, Petit Prince, Prime, Silver, Slava Ukrajine Vyshnevetsky, Vystavočnyj, Zolotce, Arni, Baron, Bažena, Cimus, Černyj Chrustaľ, Dolgoždannyj, Furor, Galachad, Ilja, Ivanka, Jupiter, Kleopatra, Marusja 2x, Millenium, Monblan 2x, Pamjati Dženejeva, Podarok Nesvetaja, Polinka, Ratatuj, Rembo, Sejanec Prodjusera, Senator Burdaka, Sicilia, Skazka, Šarada UA, Talizman Ovalnyj, Ultrarannyj žoltyj muskatnyj, Kišmiš Volodar, Zavetnyj, Deva Marija, Julian, Melitopoľskij Krasnyj, Vostorg, Saturn, Stela,

LadaSvijany
Aktivní člen
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 kvě 2020, 13:17
Bydliště: Svijany
Kraj: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od LadaSvijany »

Představuji další moji novou odrůdu, která bude mít letos první úrodu. Zasadil jsem ji v r.2021. Bohužel v té době jsem na zahradě neměl místo, tak jsem ji zasadil za rozložitou třešeň nebo spíše už pod ni. Aby dostala alespoň trochu dopoledního slunce, tak jsem musel ořezat několik větví. Vlivem toho má slabší růst a letos nasadila první tři květenství. Trošku jsem se bál chorob, ale zatím dobrý. Hodně zvědavý jsem na chuť. Pokud bude výborná, pokusím se jí najít místo někde na výsluní.
Přílohy
Zolotistyj kišmiš.jpg


Svijany, 255 mnm, asi 100 stolních odrůd

LadaSvijany
Aktivní člen
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 kvě 2020, 13:17
Bydliště: Svijany
Kraj: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od LadaSvijany »

Tak z této odrůdy jsem hodně zklamaný. Je sice na pohled pěkná, je i docela sladká a v chuti na pozadí při troše fantazie je cítit i nádech muškátu (ale hodně hodně vzadu). Menší bobule by mně tolik nevadily, ale ta struktura bobule ano. Je taková vodová s poměrně tuhou slupkou, která mně při jídle dost vadí. Zkrátka další adept na zrušení.
 
Přílohy
Zolotistyj kišmiš1.jpg


Svijany, 255 mnm, asi 100 stolních odrůd

LadaSvijany
Aktivní člen
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 kvě 2020, 13:17
Bydliště: Svijany
Kraj: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od LadaSvijany »

Dneska sklizeny i poslední dva střapce této odrůdy. Ke všem neduhům této odrůdy se přidal ještě jeden, a to opadávaní bobulek. V každém sáčku jsem jich našel hrstku. A při dotyku střapce opadaly další. Konzistence je pořád taková marmeládově vodová, bez nějaké chuti. Čili rozhodnuto, bude zrušena.
 
Přílohy
Zolotistyj kišmiš2.jpg


Svijany, 255 mnm, asi 100 stolních odrůd

LadaSvijany
Aktivní člen
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 kvě 2020, 13:17
Bydliště: Svijany
Kraj: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kišmiš 342 - velmi raná, bílá, harmonická, bezsemenná III, odolnost 3, -24°C

Příspěvek od LadaSvijany »

Dneska jsem rozvážel kompost a hnůj po vinohrádku jako přípravu na rytí. Přitom jsem objevil jeden zapomenutý střapec a kupodivu byl v "dobrém stavu". Ten dobrý stav jsem dal do uvozovek, protože sice bobule nehnily ani nepraskaly, ačkoliv tady obden prší, ale asi jedna třetina bobulí byla opadaných na dně síťky. Chuť se trochu zlepšila, dokonce byl znát i slabý muškát. Ale konzistence bobulí je pořád stejná, tj řídký rosol. Takže jednoduchá matematika: padání bobulí + rosol = konec u mě.


Svijany, 255 mnm, asi 100 stolních odrůd

Odpovědět

Zpět na „Bezsemenné“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host