Problemy po postrekovani

Začínáte s pěstováním Révy vinné nebo byste rádi a nevíte si rady? Toto fórum je určeno přesně pro vás. Nebojte se položit konkrétní dotaz a přiložit fotku.
Odpovědět
Matly
Příspěvky: 19
Registrován: 09 říj 2022, 20:24
Kraj: Bratislavský
Kontaktovat uživatele:

Problemy po postrekovani

Příspěvek od Matly »

Zdravim vsetkych,
na jar som robil postrek s NeemAzalom T/S proti skodcom v zahrade. Ziadnej rastline sa nic nestalo, len 1 vinič sa mi stopol v raste. Ostatne sadenice maju uz cez meter. Vysadzal som vsetko minulu jesen, dokonca aj to co mi poslal Bred_ik v maji je uz vacsie. Co s tym robit? Foto je tu:

Obrázek 
 
 
 
 



Jarek23
Aktivní člen
Příspěvky: 1969
Registrován: 07 úno 2020, 20:17
Bydliště: Třemešná, 390 m.n.m
Kraj: Moravskoslezský
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od Jarek23 »

Ahoj, problémů muze byt více, třeba to .muze byt v kořenove casti,  proto ti to přestalo růst. 
 


neplodí: Bianca, plodí: Solaris, Muscaris, Regent, Dubljanskij, Prim, Veltlínské červené rané, Muškát moravský, Frankovka, Chardonnay.

haco
Aktivní člen
Příspěvky: 903
Registrován: 05 úno 2020, 23:55
Bydliště: Trencin 210 m.n.m.
Kraj: Trenciansky. SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od haco »

ak ine rastliny vinica nie su poskodene tak to pravdepodobne potrekom nebude... iba ze by sa mu uslo vyrazne viac :) kazdopadne treba polievat a dat hnojivo na list- napr. Wuxal super



Matly
Příspěvky: 19
Registrován: 09 říj 2022, 20:24
Kraj: Bratislavský
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od Matly »

Jarek23 píše:
21 čer 2023, 13:26
Ahoj, problémů muze byt více, třeba to .muze byt v kořenove casti,  proto ti to přestalo růst. 
 

 
Potrebujem vediet co s tym robit :-). Rast sa stopol po postreku, cast listov sa mierne zdeformovala, akoby sa konce skrutili dovnutra, je to vidiet aj na obrazku. Nove listy su uz rovne, ale rast je minimalny...



Matly
Příspěvky: 19
Registrován: 09 říj 2022, 20:24
Kraj: Bratislavský
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od Matly »

haco píše:
21 čer 2023, 13:30
ak ine rastliny vinica nie su poskodene tak to pravdepodobne potrekom nebude... iba ze by sa mu uslo vyrazne viac :) kazdopadne treba polievat a dat hnojivo na list- napr. Wuxal super

 
OK kupim Wuxal, hnojil som 2x na jar VinOvoCeritom, 2x postriekal MicroMaxom https://www.shop.zahradnictvolimbach.sk ... cne-stromy



Marek1970
Aktivní člen
Příspěvky: 1059
Registrován: 01 říj 2020, 09:22
Bydliště: kúsok od Piešťan
Kraj: Trnavský
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od Marek1970 »

Matly píše:
21 čer 2023, 13:33
Rast sa stopol po postreku, cast listov sa mierne zdeformovala, akoby sa konce skrutili dovnutra, je to vidiet aj na obrazku. Nove listy su uz rovne, ale rast je minimalny...
 
Nemyslím si že postrek NeemAzalom je príčina zastavenia rastu, ak teda bola použitá odporúčaná koncentrácia a nie je x-násobok.
Naopak, prvé listy boli poškodené roztočmi (skrútené) a nové už rastú zdravé, takže NeemAzal podľa mňa tej rastline skôr pomohol.
Podľa popisu sa podobne správa mladá sadenica viniča, ak jej niečo okusuje alebo podrýva korene. Vôbec by som sa nečudoval, ak by si pod tou sadenicou niečo urobilo labyrint podzemných chodieb ktorý spôsobuje, že sadenica trpí suchom lebo voda hneď odteká niekam preč od mladých korienkov a preto nerastie. Ten mulč okolo nepomôže ak je to celé podvrtané. Skúsil by som najprv pustiť hadicou poriadny prúd vody ku koreňom aby som zistil, či to neodteká niekam na opačnú stranu planéty.
Minulý rok mi takto počas celého roka ryl presne pod sadenicou Sponsora krt (na povrchu nebolo takmer nič vidieť, šľak ma išiel z toho krta trafiť). Kým iné sadenice do jesene narástli tri metre, tak nech som robil čokoľvek tak systematický podrývaný Sponsor narástol 40 cm a bol som rád, že na jar vôbec vyrašil. No a to som do neho lial hektolitre vody, ktoré tými dierami pod zemou len tak prešušťali niekam do stredu Zeme.
 


blízko Piešťan,160 mnm, viac ako 100 koreňov, približne z 60 stolných odrôd

dayofvictory
Aktivní člen
Příspěvky: 343
Registrován: 23 bře 2020, 00:48
Bydliště: Domažlice
Kraj:
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od dayofvictory »

Matly píše:
21 čer 2023, 13:33
Potrebujem vediet co s tym robit :-).
 
To občas mi všichni, to je otázka za milión :D. Postřikem to nebude, co to bylo za odrůdu? Dal bych tomu umírněně výživy 1x 14 dní, hodně vody a ještě víc času a klidu, to je asi tak vše co dělat...
 


Domažlicko, severní svah, 450 m. n. m., barvy: plodí, pěstuji, zmrzlo/uschlo, zrušeno, objednáno

Odrůdy: 23 x Sommerset Seedles, Himrod, Glenora, Solaris, Dubljanskij, Pamjati nebesnoj sotni, Zolotce, Vanessa, Kišmiš Nachodka, Venus

Matly
Příspěvky: 19
Registrován: 09 říj 2022, 20:24
Kraj: Bratislavský
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od Matly »

dayofvictory píše:
21 čer 2023, 14:11
To občas mi všichni, to je otázka za milión :D. Postřikem to nebude, co to bylo za odrůdu? Dal bych tomu umírněně výživy 1x 14 dní, hodně vody a ještě víc času a klidu, to je asi tak vše co dělat...
Mam zavlazovanie, vody je dostatok, na porch davam len pokosenu travu, tak to zmiernuje odparovanie. Kupim ten Wuxal ako bolo spominane vyssie. Odroda je Kňažna.
Naposledy upravil(a) Matly dne 21 čer 2023, 15:30, celkem upraveno 1 x.



Matly
Příspěvky: 19
Registrován: 09 říj 2022, 20:24
Kraj: Bratislavský
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od Matly »

Marek1970 píše:
21 čer 2023, 14:09
Nemyslím si že postrek NeemAzalom je príčina zastavenia rastu, ak teda bola použitá odporúčaná koncentrácia a nie je x-násobok.
Naopak, prvé listy boli poškodené roztočmi (skrútené) a nové už rastú zdravé, takže NeemAzal podľa mňa tej rastline skôr pomohol.
Podľa popisu sa podobne správa mladá sadenica viniča, ak jej niečo okusuje alebo podrýva korene. Vôbec by som sa nečudoval, ak by si pod tou sadenicou niečo urobilo labyrint podzemných chodieb ktorý spôsobuje, že sadenica trpí suchom lebo voda hneď odteká niekam preč od mladých korienkov a preto nerastie. Ten mulč okolo nepomôže ak je to celé podvrtané. Skúsil by som najprv pustiť hadicou poriadny prúd vody ku koreňom aby som zistil, či to neodteká niekam na opačnú stranu planéty.
Minulý rok mi takto počas celého roka ryl presne pod sadenicou Sponsora krt (na povrchu nebolo takmer nič vidieť, šľak ma išiel z toho krta trafiť). Kým iné sadenice do jesene narástli tri metre, tak nech som robil čokoľvek tak systematický podrývaný Sponsor narástol 40 cm a bol som rád, že na jar vôbec vyrašil. No a to som do neho lial hektolitre vody, ktoré tými dierami pod zemou len tak prešušťali niekam do stredu Zeme.
 

 
Podryvanie osobne nevidim velmi realne, krt sa ku mne len tak nedostane, mam betonovy plot na poriadne hlbokom betonovom zaklade (tusim 110cm), ziaden krtinec v zahrade, ziadna krtonozka, ziadna diera po niecom co by to mohlo podryvat.
 



Rony
Aktivní člen
Příspěvky: 990
Registrován: 22 črc 2020, 09:02
Kraj: Zahorie -Juhozapadne Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od Rony »

Marek1970 píše:
21 čer 2023, 14:09
Nemyslím si že postrek NeemAzalom je príčina zastavenia rastu, ak teda bola použitá odporúčaná koncentrácia a nie je x-násobok.
Naopak, prvé listy boli poškodené roztočmi (skrútené) a nové už rastú zdravé, takže NeemAzal podľa mňa tej rastline skôr pomohol.
Podľa popisu sa podobne správa mladá sadenica viniča, ak jej niečo okusuje alebo podrýva korene. Vôbec by som sa nečudoval, ak by si pod tou sadenicou niečo urobilo labyrint podzemných chodieb ktorý spôsobuje, že sadenica trpí suchom lebo voda hneď odteká niekam preč od mladých korienkov a preto nerastie. Ten mulč okolo nepomôže ak je to celé podvrtané. Skúsil by som najprv pustiť hadicou poriadny prúd vody ku koreňom aby som zistil, či to neodteká niekam na opačnú stranu planéty.
Minulý rok mi takto počas celého roka ryl presne pod sadenicou Sponsora krt (na povrchu nebolo takmer nič vidieť, šľak ma išiel z toho krta trafiť). Kým iné sadenice do jesene narástli tri metre, tak nech som robil čokoľvek tak systematický podrývaný Sponsor narástol 40 cm a bol som rád, že na jar vôbec vyrašil. No a to som do neho lial hektolitre vody, ktoré tými dierami pod zemou len tak prešušťali niekam do stredu Zeme.
 


 
Ja by som tipoval to iste, mne sa to deje casto.
Pozor kvapkova zavlaha nepomoze, treba narazovo naliat velke mnozstvo vody aby sa poda zlahla a dostala ku korenom ktore su mozno vo vzduchu. Ale mozu obkusovat korene aj larvy chrusta. Ja mam tiez drenaz zo strechy a vela vody ak prsi, ale to nepomoze vobec ak tam ktosi ryje/hryzie. Teraz tiez riesim vyrazne oslabenie rastu niektorych rastlin (3rocne), kusok vedla tento rok jedna skapala nadobro - naisto vdaka krtom a podobnym tvorom pod zemou. Moj pozemok je tiez zo vsetkyh stran obbetonovany. Skodcovia sa dostanu hocako, VZDY sa to da.
 
 


Svetlana, Alexa, Rafinad, Slava Ukrajine Visneveckij (SUV), Skazka, Darja, Beloje Čudo, Aladdin, Anita, Landyš, Einset Seedless, Swenson Red, Chrust, Faraon, Ivanka, Vostorg, Vostorg Idealnyj, Super Extra, Supaga, Kreščenskij, Lanselot, Julian, Moldova, Saturn, Galachad, Garold, Lora, Eszter, Polloskei Muskotaly, Belyj Kokl, Sejanec Prodjusera, Vostorg novy cerveny, Čarli, Nadežda Azos, Slava Ukrajine Bacinskij SUB, Denal, Glaša, Ruslan, Prezent, Ataman, Moskovskij Cernyj, Veronika, Sfinx, Alexejevic, Nero
drobnoplode odolne: Bianka, Solaris, Briana, Othello
este neplodilo: Sommerset seedles, Jutal, Arni, Zolotce, Glenora, Tajna Monacha, Adler, Valjok, Everest, A-1704, Himrod, Lord, Jessenia, Venus, Jupiter, Geliodor, Cimus, Souvignier Gris

Matly
Příspěvky: 19
Registrován: 09 říj 2022, 20:24
Kraj: Bratislavský
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od Matly »

Kvapkovu závlahu nemám, ale trysky. Zálievku si nastavujem sam, poliate je určite nadštandardne. Ledva to do večera vyschne. Foto viniča z profilu:

Obrázek



andrejZA
Aktivní člen
Příspěvky: 1006
Registrován: 12 srp 2020, 00:44
Bydliště: Teplička nad Váhom
Kraj: Žilinský
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od andrejZA »

Takéto (podobné) listy na mladej sadenici som si u seba všimol v prípade, keď bola vysadená v blízkosti starého preštepovaného kra, ktorý je doslova zamorený roztočmi. Tipoval by som, že tam môže byť problém. Ak bol postrek NeemAzalom, účinok nie je okamžitý, staré listy už ostanú poškodené, podstatné je, aby sa roztoče nešírili ďalej na nové prírastky. Je možné, že stačí počkať a rast sa rozbehne.


SZ Slovensko (Žilinská kotlina), cca 350 m n.m
Ajvaz (vysadené 2018), Kraseň (2020), Othello ružové (2021 - presádzané) Tajna monacha (3x), Cimus, Garold, Bajkonur (2x), Katalonia, Vaľjok, Zolotce, Beloje Čudo, Chrust, Kraseň, Nachodka, (2021), Arni, Bohema, Katrusja Kachovskaja, Skazka, Rembo (2022), Dyňka (2x), Darja, Livia, Alexa, Adler (2x), Joy seedles, Jutal, Efiop, Cimus, Landyš, Jupiter, Ladannyj2, Prima Ukrajiny, Somerset seedles (2023), Geliodor, Darja, Livia, Cimus, Timur (preštepované 2023)

Rony
Aktivní člen
Příspěvky: 990
Registrován: 22 črc 2020, 09:02
Kraj: Zahorie -Juhozapadne Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od Rony »

Matly píše:
21 čer 2023, 13:01
Zdravim vsetkych,
na jar som robil postrek s NeemAzalom T/S proti skodcom v zahrade. Ziadnej rastline sa nic nestalo, len 1 vinič sa mi stopol v raste. Ostatne sadenice maju uz cez meter. Vysadzal som vsetko minulu jesen, dokonca aj to co mi poslal Bred_ik v maji je uz vacsie. Co s tym robit? Foto je tu:

 
Urcite by som:
1.
redukoval pocet vyhonkov, cim slabsie to rastie tym menej ponechat. Teda max 2ks nechat rast hore. Tie ostatne by som pre istotu este neodstranoval celkom, len zastipoval, aby zili ale nekonkurovali v raste lidrom. Alebo ponechat rast len 1 vyhon do dlzky, keby sa rozbehol rychlo, potom sa da pustit hore aj dalsi vyhon.
2.
urcite zalievat rucne vetsim mnozstvom vody (kym sa nerozbehne rychlo). Skusit aj zeminu okolo neho utlacit - alebo dobre je polievat hadicou a koniec hadice aj zatlacat do zeme a tak sondovat v okoli korena, ci tam nie su diery skodcov a zasypat ich.
 


Svetlana, Alexa, Rafinad, Slava Ukrajine Visneveckij (SUV), Skazka, Darja, Beloje Čudo, Aladdin, Anita, Landyš, Einset Seedless, Swenson Red, Chrust, Faraon, Ivanka, Vostorg, Vostorg Idealnyj, Super Extra, Supaga, Kreščenskij, Lanselot, Julian, Moldova, Saturn, Galachad, Garold, Lora, Eszter, Polloskei Muskotaly, Belyj Kokl, Sejanec Prodjusera, Vostorg novy cerveny, Čarli, Nadežda Azos, Slava Ukrajine Bacinskij SUB, Denal, Glaša, Ruslan, Prezent, Ataman, Moskovskij Cernyj, Veronika, Sfinx, Alexejevic, Nero
drobnoplode odolne: Bianka, Solaris, Briana, Othello
este neplodilo: Sommerset seedles, Jutal, Arni, Zolotce, Glenora, Tajna Monacha, Adler, Valjok, Everest, A-1704, Himrod, Lord, Jessenia, Venus, Jupiter, Geliodor, Cimus, Souvignier Gris

Matly
Příspěvky: 19
Registrován: 09 říj 2022, 20:24
Kraj: Bratislavský
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od Matly »

Rony píše:
21 čer 2023, 23:24
Urcite by som:
1.
redukoval pocet vyhonkov, cim slabsie to rastie tym menej ponechat. Teda max 2ks nechat rast hore. Tie ostatne by som pre istotu este neodstranoval celkom, len zastipoval, aby zili ale nekonkurovali v raste lidrom. Alebo ponechat rast len 1 vyhon do dlzky, keby sa rozbehol rychlo, potom sa da pustit hore aj dalsi vyhon.
2.
urcite zalievat rucne vetsim mnozstvom vody (kym sa nerozbehne rychlo). Skusit aj zeminu okolo neho utlacit - alebo dobre je polievat hadicou a koniec hadice aj zatlacat do zeme a tak sondovat v okoli korena, ci tam nie su diery skodcov a zasypat ich.
 

 
1. Dobre, dnes to zastrihnem. Vyhony maju do 30cm teraz, necham 2.

2. Ok zalejem to rucne s krhlou, kolko litrov vody na jednu zalievku? Kolkokrat denne zaliat?

3. Co sa tyka skodcov, tak tomu neverim, nemam jedinu dieru v zahrade, pokojne aj celu rastlinu vyrylujem a nafotim korene.
 



Uživatelský avatar
Dzordzik
Administrátor fóra
Příspěvky: 4571
Registrován: 27 led 2020, 14:57
Bydliště: Zdounky (Kroměřížsko), JZ svah 280 mnm
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od Dzordzik »

Podle těch listů si myslím, že jde o roztoče. To by vysvětlovalo ten slabý růst. Určitě nechat jenom 2 výhony a pokud by ani to nepomohlo, nechat jenom jeden.


Zdounky (Kroměřížsko), prudký JZ svah 270 mnm, převážně písčitá půda, barvy: objednáno, ještě neplodí, plodí, zrušené

Odrůdy: 21-28, 4x Adler, Aladdin, Albina, Alexa, Ararat, Avatar, Baltimor, Bažena, Bekingem, Blizněc, 2x Bohema, 2x Bravissimo, Cezar, 3x Cimus, Čornyj sultán, Čornyj chrustal, Čornyj kristal, 2x Darja, Dolgoždannyj, 2x Dubljanskij, Dyňka, Džin, Efiop, Elbrus, Emma, Everest, Faeton, Faraon, Galahad, Gerbera, 2x Gran Pri, Helena, Chrust, 2x Ivanka, Jasja, 2x Jutal, Katalonia, Klaudio Kardinale, 2x Klubničnyj, Korolevskij Muskat, Krasa Balok, Kreščenskij, Ladannyj 2, Land Cruiser, Liepajas Agraa, Livia, Ljubimyj, Luiza, Madonna, Monolit, Muskat Medovyj, Nachodka, Nazarij, Nezavisimost, Ovalnovišňovij, Pamjati Nebesnoj Sotni, 2x Polonez 50, Poslannik, Rafinad, Ratatuj, Rosa Ranaja, Rošfor, Rozmus, Senator Burdaka, Sirenevyj, 2x Skazka, Sjuzanna, Slava Ukrajine (Višněveckij), Solnyško, Šarlota, Šerlok, Tajna Monacha, Talisman, Tjulpan, Vitalina, Vostorg, Zolotce, Artek, Bananas, Ciravas Agraa, Garold, Geliodor, Lambada, Něžnost, Slava Ukrajině Bač., Valjok, Vanessa

andrejZA
Aktivní člen
Příspěvky: 1006
Registrován: 12 srp 2020, 00:44
Bydliště: Teplička nad Váhom
Kraj: Žilinský
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od andrejZA »

Ja sa tiež prikláňam k tejto možnosti, roztoče sú zákerné v tom, že na prvý pohľad je ich účinok nenápadnejší ako pri hryzcoch. Ale spôsobujú neprestajné vyciciavanie šťavy, ktoré rastlinu sústavne oslabuje, až nakoniec môže v čase sucha úplne uschnúť. Pri hryzcoch je efekt často okamžitý, aj keď by niečo odkuslo len časť koreňov, prejavuje sa to hneď vädnutím listov. Pomalé chradnutie v dôsledku hĺbenia chodieb a odtekania vody ako píše Rony, je teoreticky tiež možné, ale mne sa zdá (v tomto prípade podľa fotky) menej pravdepodobné. Ja som pred pár dňami objavil jedno z dvoch ramien dvojročného kríčka Arni úplne uschnuté, doslova z večera do rána. Nad zemou nevidno nič, takže chyba v matrixe sa deje dolu. Pred dvomi rokmi mi presne na tomto mieste náhle odišiel mohutný ker Cimusu. Tipujem to na hlodavce alebo krtonôžku. Neviem, či tu existuje účinná ochrana, mačky doma máme, aj psov, otravu na potkany by som tam určite nedával, ani hlbšie vyhĺbiť do diery, predsa len je riziko, že by to šteniatka vyhrabali.


SZ Slovensko (Žilinská kotlina), cca 350 m n.m
Ajvaz (vysadené 2018), Kraseň (2020), Othello ružové (2021 - presádzané) Tajna monacha (3x), Cimus, Garold, Bajkonur (2x), Katalonia, Vaľjok, Zolotce, Beloje Čudo, Chrust, Kraseň, Nachodka, (2021), Arni, Bohema, Katrusja Kachovskaja, Skazka, Rembo (2022), Dyňka (2x), Darja, Livia, Alexa, Adler (2x), Joy seedles, Jutal, Efiop, Cimus, Landyš, Jupiter, Ladannyj2, Prima Ukrajiny, Somerset seedles (2023), Geliodor, Darja, Livia, Cimus, Timur (preštepované 2023)

Rony
Aktivní člen
Příspěvky: 990
Registrován: 22 črc 2020, 09:02
Kraj: Zahorie -Juhozapadne Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od Rony »

Matly píše:
22 čer 2023, 10:21
1. Dobre, dnes to zastrihnem. Vyhony maju do 30cm teraz, necham 2.

2. Ok zalejem to rucne s krhlou, kolko litrov vody na jednu zalievku? Kolkokrat denne zaliat?

3. Co sa tyka skodcov, tak tomu neverim, nemam jedinu dieru v zahrade, pokojne aj celu rastlinu vyrylujem a nafotim korene.
 

 
to narazove zaliatie je dobre hlavne na detekciu dier pod zemou, tam sa casto odhali diera pri vsakovani vody, teda ak sa pri rychlom poliati voda rychlo strati. Niekedy sa diera objavi az po nejakom case po zaliati, zavisi aj od priepustnosti pody. Kazda rastlina je na danom mieste original, tak nemusia tam byt skodcovia pod zemou. Urcite samotne roztoce v pohode zvladnu udusit nielen mladu rastlinu, ale aj bujny koren, ak je z hocakeho dovodu oneskorene/spomalene jeho rasenie.
Teda zaliat poriadne staci aj raz za tyzden. Minimalne 5l vody, viac je lepsie. Viac ako 12l netreba.
 


Svetlana, Alexa, Rafinad, Slava Ukrajine Visneveckij (SUV), Skazka, Darja, Beloje Čudo, Aladdin, Anita, Landyš, Einset Seedless, Swenson Red, Chrust, Faraon, Ivanka, Vostorg, Vostorg Idealnyj, Super Extra, Supaga, Kreščenskij, Lanselot, Julian, Moldova, Saturn, Galachad, Garold, Lora, Eszter, Polloskei Muskotaly, Belyj Kokl, Sejanec Prodjusera, Vostorg novy cerveny, Čarli, Nadežda Azos, Slava Ukrajine Bacinskij SUB, Denal, Glaša, Ruslan, Prezent, Ataman, Moskovskij Cernyj, Veronika, Sfinx, Alexejevic, Nero
drobnoplode odolne: Bianka, Solaris, Briana, Othello
este neplodilo: Sommerset seedles, Jutal, Arni, Zolotce, Glenora, Tajna Monacha, Adler, Valjok, Everest, A-1704, Himrod, Lord, Jessenia, Venus, Jupiter, Geliodor, Cimus, Souvignier Gris

Matly
Příspěvky: 19
Registrován: 09 říj 2022, 20:24
Kraj: Bratislavský
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od Matly »

Spravil som všetko od A po Ž. Dieru som nenašiel žiadnu, zálievku robím ručne, kúpil som Wuxal, spravil postrek, nechal som len 2 vyhony, zmenu nevidím žiadnu. Zvažujem ešte postrek, najradšej by som použil NeemAzal T/S, ale asi bude účinnejší Ortus 5 SC. Co by bolo podľa vás vhodnejšie? 



Uživatelský avatar
Dzordzik
Administrátor fóra
Příspěvky: 4571
Registrován: 27 led 2020, 14:57
Bydliště: Zdounky (Kroměřížsko), JZ svah 280 mnm
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od Dzordzik »

Jestli ono to nechce spíš nechat to, ať si keře v klidu rostou. Příroda si poradí. Občas mi taky keře nerostou jak bych chtěl já celé týdny, chodím kolem, mudruju, zalévám a pak stačí aby jednou pořádně zapršelo a všechno vystřelí jak z praku, i bez postřiků a mudrování.


Zdounky (Kroměřížsko), prudký JZ svah 270 mnm, převážně písčitá půda, barvy: objednáno, ještě neplodí, plodí, zrušené

Odrůdy: 21-28, 4x Adler, Aladdin, Albina, Alexa, Ararat, Avatar, Baltimor, Bažena, Bekingem, Blizněc, 2x Bohema, 2x Bravissimo, Cezar, 3x Cimus, Čornyj sultán, Čornyj chrustal, Čornyj kristal, 2x Darja, Dolgoždannyj, 2x Dubljanskij, Dyňka, Džin, Efiop, Elbrus, Emma, Everest, Faeton, Faraon, Galahad, Gerbera, 2x Gran Pri, Helena, Chrust, 2x Ivanka, Jasja, 2x Jutal, Katalonia, Klaudio Kardinale, 2x Klubničnyj, Korolevskij Muskat, Krasa Balok, Kreščenskij, Ladannyj 2, Land Cruiser, Liepajas Agraa, Livia, Ljubimyj, Luiza, Madonna, Monolit, Muskat Medovyj, Nachodka, Nazarij, Nezavisimost, Ovalnovišňovij, Pamjati Nebesnoj Sotni, 2x Polonez 50, Poslannik, Rafinad, Ratatuj, Rosa Ranaja, Rošfor, Rozmus, Senator Burdaka, Sirenevyj, 2x Skazka, Sjuzanna, Slava Ukrajine (Višněveckij), Solnyško, Šarlota, Šerlok, Tajna Monacha, Talisman, Tjulpan, Vitalina, Vostorg, Zolotce, Artek, Bananas, Ciravas Agraa, Garold, Geliodor, Lambada, Něžnost, Slava Ukrajině Bač., Valjok, Vanessa

Rony
Aktivní člen
Příspěvky: 990
Registrován: 22 črc 2020, 09:02
Kraj: Zahorie -Juhozapadne Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy po postrekovani

Příspěvek od Rony »

Matly píše:
26 čer 2023, 10:52
Spravil som všetko od A po Ž. Dieru som nenašiel žiadnu, zálievku robím ručne, kúpil som Wuxal, spravil postrek, nechal som len 2 vyhony, zmenu nevidím žiadnu. Zvažujem ešte postrek, najradšej by som použil NeemAzal T/S, ale asi bude účinnejší Ortus 5 SC. Co by bolo podľa vás vhodnejšie? 


 
Ker co nerastie pritahuje roztoce, alebo signalizuje ze uz su tam.
Ortus sa pouziva max 1x rocne, lesie si ho setrit na posledny letny postrek. Ortus nechrani nove prirastky, preto sa strieka hlavne na konci - uz cca nerastie.
Neemazal by mohol byt vhodnejsi, ma udajne dlhodobejsi ucinok, da sa striekat viac krat (asi 3x).
 
 


Svetlana, Alexa, Rafinad, Slava Ukrajine Visneveckij (SUV), Skazka, Darja, Beloje Čudo, Aladdin, Anita, Landyš, Einset Seedless, Swenson Red, Chrust, Faraon, Ivanka, Vostorg, Vostorg Idealnyj, Super Extra, Supaga, Kreščenskij, Lanselot, Julian, Moldova, Saturn, Galachad, Garold, Lora, Eszter, Polloskei Muskotaly, Belyj Kokl, Sejanec Prodjusera, Vostorg novy cerveny, Čarli, Nadežda Azos, Slava Ukrajine Bacinskij SUB, Denal, Glaša, Ruslan, Prezent, Ataman, Moskovskij Cernyj, Veronika, Sfinx, Alexejevic, Nero
drobnoplode odolne: Bianka, Solaris, Briana, Othello
este neplodilo: Sommerset seedles, Jutal, Arni, Zolotce, Glenora, Tajna Monacha, Adler, Valjok, Everest, A-1704, Himrod, Lord, Jessenia, Venus, Jupiter, Geliodor, Cimus, Souvignier Gris

Odpovědět

Zpět na „Dotazy začátečníků“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host