Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Odpovědět
Marek1970
Aktivní člen
Příspěvky: 1459
Registrován: 01 říj 2020, 09:22
Bydliště: kúsok od Piešťan
Kraj: Trnavský, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Marek1970 »

Podľa informácií na forum.vinograd.info
Hybridná forma výberu od V.N. Plyasunova, vyšľachtená krížením odrôd Nizina x Zolotinka. 
Farba biela, semenná odroda.
Obdobie zrenia je veľmi skoré, 90 - 95 dní od začiatku pučania do úplného dozrenia. 
Rastová sila je stredná. Odrezky dobre zakorenia. Zrenie viniča je vysoké, viac ako 4/5 rastu výhonkov. 
Trsy sú veľké a až veľmi veľké, kužeľovité až do dĺžky 40 cm, s hmotnosťou do 1,0 - 1,5 kg (zo skúseností pestovateľov je však hmotnosť strapcov nižšia a pohybuje sa okolo 500 až 700 gramov).
Bobule sú veľmi veľké hmotnosti 12 až 15 gramov tvaru pripomínajúcu tekvicu so sploštenými dvoma zvislými zúženiami. Dužina bobúľ je mäsovo-šťavnatá, hustá, chrumkavá, žltej farby. Obsah cukru v bobuľovej šťave je 20 až 25 %. Napadanie osami a praskanie bobúľ nebolo pozorované. 
Chuť je veľmi príjemná, muškátová s citrónovými tónmi.
Výťažok je vysoký. Odolnosť proti pernospóre - nadpriemerná alebo vysoká.
Mrazuvzdornosť a zimná odolnosť - zvýšená. Púčiky vydržia pokles teploty v zime na -25 ° C.
Charakteristická vlastnosť: extra skoré dozrievanie, vysoká chuť - muškát s citrónovými tónmi, s dlhotrvajúcou dochuťou.
Viac info na: https://forum.vinograd.info/showthread.php?t=13042
Tento rok čakám prvý signálny strapec na minuloročnom odrezku. Na jar som jednu rastlinu kvôli jej údajnému veľmi skorému dozrievaniu zasadil aj do skleníka.
Pri bežnej starostlivosti zatiaľ bez náznakov akýchkoľvek chorôb s primeraným vitálnym rastom.
Signálka stav k 07.07. :
 
Přílohy
IMG_20210707_150114 (480x640).jpg
Naposledy upravil(a) Marek1970 dne 26 črc 2024, 10:08, celkem upraveno 1 x.


blízko Piešťan,160 mnm
jeseň 2024: z pôvodných 108/81 stav zredukovaný na 72 koreňov z 59 stolných odrôd
plán na jeseň 2025: cca 60 koreňov z 45 odrôd
cieľ: maximálne 40 koreňov z 30 väčšinou bezsemenných odrôd

Mevik
Guru fóra
Příspěvky: 842
Registrován: 28 led 2020, 01:02
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kraj: Kroměřížsko, Beskydy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Mevik »

Mám ji jen pár let a keř není na ideálním místě, takže zkušenosti nejsou zdaleka úplné. Nicméně potvrzuji ranost (i když ne úplnou ultraranost) a muškát. Mému keři se taky do extra velkých střapců nechce, dokonce zatím ani do středně velkých, ale to může být tím, že zatím roste slaběji. Ale stále zkouším.



Marek1970
Aktivní člen
Příspěvky: 1459
Registrován: 01 říj 2020, 09:22
Bydliště: kúsok od Piešťan
Kraj: Trnavský, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Marek1970 »

Prima Ukrajiny sú so Šaradou UA u mňa prvé jedlé odrody. K dokonalosti ten týždeň až 10 dní ešte chýba ale jednotlivé guličky sa už dajú ozobávať.
 
Přílohy
IMG_20210726_145235 (480x640).jpg


blízko Piešťan,160 mnm
jeseň 2024: z pôvodných 108/81 stav zredukovaný na 72 koreňov z 59 stolných odrôd
plán na jeseň 2025: cca 60 koreňov z 45 odrôd
cieľ: maximálne 40 koreňov z 30 väčšinou bezsemenných odrôd

Marek1970
Aktivní člen
Příspěvky: 1459
Registrován: 01 říj 2020, 09:22
Bydliště: kúsok od Piešťan
Kraj: Trnavský, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Marek1970 »

Torzo signálneho strapčeka, ktorý som už pár dní priebežne ozobával som dnes definitívne odstrihol. Potvrdzujem príjemnú muškátovú chuť s jemným podtónom citrónu. V menších bobuliach bolo po jednom vo väčších po dve výnimočne tri kôstky. Kôstky sú stredné až väčšie a pri jedle trochu prekážajú. Hmotnosť bobúľ na signálke bolo od 6 do 10 gramov. Môj názor, že nie je to asi odroda, ktorá by parametrami prekonala napr. Valjok ale určite stojí za to, ak je miesto, mať ju v zbierke vo vinici. Na jar ju žiaľ musím presadiť, lebo ju mám aktuálne vysadenú na nevhodnom mieste. Choroby napriek tomu, že som mal rastlinu vysadenú v kúte za skleníkom, kde i počas všeobecného sucha sa držala istá vlhkosť som doteraz nezaznamenal žiadne.
 
Přílohy
IMG_20210808 strapček (480x640).jpg
IMG_20210808 bobule (394x640).jpg


blízko Piešťan,160 mnm
jeseň 2024: z pôvodných 108/81 stav zredukovaný na 72 koreňov z 59 stolných odrôd
plán na jeseň 2025: cca 60 koreňov z 45 odrôd
cieľ: maximálne 40 koreňov z 30 väčšinou bezsemenných odrôd

minko
Příspěvky: 91
Registrován: 14 kvě 2021, 12:36
Kraj: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od minko »

Podľa recenzií z Ukrajiny vie nezrelý odstrihnutý strapec dozrieť v chladničke alebo komore. Ak je to tak, potom by to bola vcelku príjemná vlastnosť.



Marek1970
Aktivní člen
Příspěvky: 1459
Registrován: 01 říj 2020, 09:22
Bydliště: kúsok od Piešťan
Kraj: Trnavský, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Marek1970 »

Posledný a najväčší strapec na tejto odrode zo skleníka, ostatné boli priemerne cca okolo 0,5 kg, minuloročná výsadba.
Vo vonkajšej výsadbe sú už pár dní zrelé menšie strapce, väčšie strapce ešte pár dní na vyšší cukor potrebujú.
Přílohy
Prima Ukrajiny 31.07.2022 (600x800).jpg


blízko Piešťan,160 mnm
jeseň 2024: z pôvodných 108/81 stav zredukovaný na 72 koreňov z 59 stolných odrôd
plán na jeseň 2025: cca 60 koreňov z 45 odrôd
cieľ: maximálne 40 koreňov z 30 väčšinou bezsemenných odrôd

Uživatelský avatar
vader
Aktivní člen
Příspěvky: 803
Registrován: 22 kvě 2022, 06:22
Kraj: Kosice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od vader »

Ako to vyzera toh oroku? je citisit muskat? odolnost na chorobi je v poriadku?


  • Košice-Okolie, 330 mnm.
  • Bajkonour 2x, Senator Pavlovskeho , Senator Burdaka , Alexa Voronjuk 4x , Valjok 2x , Cimus 3x , Ladannyj-2 , Vernisaz(Kriulya) , Slava Ukraine 2x , Blondinka 2x , Darja 2x , Arni 2x , Muscat Joanna , Krasavcik 3x , Marija 4x , Vanilla 2x , Lara , Vasilkovskij , Virastyuk 2x , Muscat Ljubimyj , Carbon
  • Prima Ukraine , Grand Prix , Vernisaz(Kriulya) , Mogucij , Muscat Ljubimyj , Muscat Dijevskyj , Muscat Joanna , Alexa Voronjuk 2x , Vanilla , Darja , Krasavcik , Slava Ukraine

Marek1970
Aktivní člen
Příspěvky: 1459
Registrován: 01 říj 2020, 09:22
Bydliště: kúsok od Piešťan
Kraj: Trnavský, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Marek1970 »

vader píše:
11 srp 2023, 12:36
Ako to vyzera toh oroku? je citisit muskat? odolnost na chorobi je v poriadku?
 
V skleníku som túto odrodu zrušil, lebo skleník je príliš exkluzívne miesto a pôjde tam iná, tento krát bezsemenná neskoršia odroda.
Vonku mám vysadené dva kusy a vrchné bobule sa už dajú jesť ale stále to ešte nie je to čo to má byť najmä z pohľadu cukrov. Muškát je už cítiť a pomerne silný.
Striekal som len proti múčnatke a zdravotne je v poriadku. Ak by táto odroda nemala veľké semená, tak by som k nej nemal absolútne žiadne výhrady. Tie kôstky sú ale skutočne pri jedle dosť cítiť, takže ich musím vypľuvať (u niektorých iných semenných odrôd mi kôstky až tak nevadia a jem ich celé).  
 


blízko Piešťan,160 mnm
jeseň 2024: z pôvodných 108/81 stav zredukovaný na 72 koreňov z 59 stolných odrôd
plán na jeseň 2025: cca 60 koreňov z 45 odrôd
cieľ: maximálne 40 koreňov z 30 väčšinou bezsemenných odrôd

Uživatelský avatar
Dzordzik
Administrátor fóra
Příspěvky: 5400
Registrován: 27 led 2020, 14:57
Bydliště: Zdounky (Kroměřížsko), JZ svah 280 mnm
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Dzordzik »

Jak je na tom u vás PU s odolností  praskání?


Zdounky (Kroměřížsko), prudký JZ svah 270 mnm, převážně písčitá půda, barvy: objednáno, ještě neplodí, plodí, zrušené

Odrůdy: 21-28, 4x Adler, Aladdin, Albina, Alexa, 2x Avatar, Baltimor, Bažena, Bekingem, Blizněc, 3x Bravissimo, Cezar, 3x Cimus, Čornyj sultán, Čornyj chrustal, Čornyj kristal, 3x Darja, Dolgoždannyj, 2x Dubljanskij, 3x Efiop, Elbrus, Emma, Everest, Faeton, Faraon, Galahad, Gerbera, 2x Gran Pri, Helena, 2x Ivanka, Jasja, 3x Jutal, Katalonia, Klaudio Kardinale, Korolevskij Muskat, Krasa Balok, Kreščenskij, Ladannyj 2, Land Cruiser, Livia, Ljubimyj, Luiza, Madonna, Monolit, Muskat Medovyj, Nachodka, Nezavisimost, Ovalnovišňovij, Pamjati Nebesnoj Sotni, 2x Polonez 50, Poslannik, Prima Ukrajiny, Rafinad, Rosa Ranaja, Rošfor, Rozmus, Senator Burdaka, Sirenevyj, 2x Skazka, Sjuzanna, Slava Ukrajine (Višněveckij), Solnyško, Šarlota, Šerlok, Tajna Monacha, Talisman, Tjulpan, Vitalina, Vostorg, Zolotce, Ararat, Artek, Bananas, Bohema, Ciravas Agraa, Dyňka, Džin, Geliodor, Halloween, Chrust, Klubničnyj, Liepajas Agraa, Nazarij, Něžnost, Ratatuj, Slava Ukrajině Bač., Valjok, Vanessa

Marek1970
Aktivní člen
Příspěvky: 1459
Registrován: 01 říj 2020, 09:22
Bydliště: kúsok od Piešťan
Kraj: Trnavský, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Marek1970 »

Nikdy za celú dobu pestovania mi u tejto odrody nepraskla ani jedna bobuľa (ak si dobre pamätám).
Takisto odolnosťou voči chorobám je u mňa bezproblémový, len na preťaženie si u tejto odrody treba dať väčší pozor, radšej počas prvých rokov rastu trochu viac redukovať násadu, než ho čo i len mierne preťažiť. 
 
 


blízko Piešťan,160 mnm
jeseň 2024: z pôvodných 108/81 stav zredukovaný na 72 koreňov z 59 stolných odrôd
plán na jeseň 2025: cca 60 koreňov z 45 odrôd
cieľ: maximálne 40 koreňov z 30 väčšinou bezsemenných odrôd

Marek1970
Aktivní člen
Příspěvky: 1459
Registrován: 01 říj 2020, 09:22
Bydliště: kúsok od Piešťan
Kraj: Trnavský, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Marek1970 »

Nadviažem na svoj predchádzajúci príspevok. Prima Ukrajiny je už plne zrelá s výbornou citrónovo-muškátovou chuťou, strapce nie sú veľké ani vizuálne "predajné" ale u mňa je to skorá, spoľahlivá, chutná odroda.
Přílohy
IMG_20240726_064754.jpg


blízko Piešťan,160 mnm
jeseň 2024: z pôvodných 108/81 stav zredukovaný na 72 koreňov z 59 stolných odrôd
plán na jeseň 2025: cca 60 koreňov z 45 odrôd
cieľ: maximálne 40 koreňov z 30 väčšinou bezsemenných odrôd

Lubo
Aktivní člen
Příspěvky: 2421
Registrován: 28 črc 2021, 21:49
Bydliště: Bytča
Kraj: Žilinský
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Lubo »

....to je jedna z najchutnejšie odrôd, ktorú som kedy jedol. 


Bytča - kotlina, záhrada-rovina -330 m.n.m,

Uživatelský avatar
Dzordzik
Administrátor fóra
Příspěvky: 5400
Registrován: 27 led 2020, 14:57
Bydliště: Zdounky (Kroměřížsko), JZ svah 280 mnm
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Dzordzik »

Také mi chutná, proto jsem ji letos u mě zasadil. Zatím se jí ale vůbec nechce růst. Od zasazení v květnu vyrostla už celých 5cm, celýýýýých.


Zdounky (Kroměřížsko), prudký JZ svah 270 mnm, převážně písčitá půda, barvy: objednáno, ještě neplodí, plodí, zrušené

Odrůdy: 21-28, 4x Adler, Aladdin, Albina, Alexa, 2x Avatar, Baltimor, Bažena, Bekingem, Blizněc, 3x Bravissimo, Cezar, 3x Cimus, Čornyj sultán, Čornyj chrustal, Čornyj kristal, 3x Darja, Dolgoždannyj, 2x Dubljanskij, 3x Efiop, Elbrus, Emma, Everest, Faeton, Faraon, Galahad, Gerbera, 2x Gran Pri, Helena, 2x Ivanka, Jasja, 3x Jutal, Katalonia, Klaudio Kardinale, Korolevskij Muskat, Krasa Balok, Kreščenskij, Ladannyj 2, Land Cruiser, Livia, Ljubimyj, Luiza, Madonna, Monolit, Muskat Medovyj, Nachodka, Nezavisimost, Ovalnovišňovij, Pamjati Nebesnoj Sotni, 2x Polonez 50, Poslannik, Prima Ukrajiny, Rafinad, Rosa Ranaja, Rošfor, Rozmus, Senator Burdaka, Sirenevyj, 2x Skazka, Sjuzanna, Slava Ukrajine (Višněveckij), Solnyško, Šarlota, Šerlok, Tajna Monacha, Talisman, Tjulpan, Vitalina, Vostorg, Zolotce, Ararat, Artek, Bananas, Bohema, Ciravas Agraa, Dyňka, Džin, Geliodor, Halloween, Chrust, Klubničnyj, Liepajas Agraa, Nazarij, Něžnost, Ratatuj, Slava Ukrajině Bač., Valjok, Vanessa

Marek1970
Aktivní člen
Příspěvky: 1459
Registrován: 01 říj 2020, 09:22
Bydliště: kúsok od Piešťan
Kraj: Trnavský, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Marek1970 »

Prima Ukrajiny u mňa nemá moc bujný rast ale skôr stredný, upravil som túto informáciu aj v popise môjho prvého príspevku, takže Jirko v podmienkach tvojej púšte skutočne môže mať vážne problémy s rastom a možno by bolo túto odrodu vhodnejšie navrúbľovať u teba do nejakého staršieho koreňa alebo na silnejšie rastúcu podnož. Ten stredný rast u mňa mi vyhovuje, lebo väčšinou iné odrody sú v mojich podmienkach extrémne rozťahujúce sa chobotnice, takže Prima Ukrajiny je aj v tomto pre mňa veľmi vďačná odroda. 
Teoreticky ani táto moja informácia, že má "stredný rast" nemusí byť ale úplne pravdivá, lebo teraz si uvedomujem, že jeden koreň mám vysadený blízko asi 30 ročnej hrušky a druhý blízko asi 50 ročnej marhule, ktoré môžu ten rast výrazne spomaľovať, tak neviem treba si to u každého individuálne vyskúšať.
Ešte aj k tej chuti, obaja ste ju u mňa minulý rok jedli ak sa nemýlim 25 augusta, kedy už bola dva - tri týždne zrelá a nabrala parádne cukry a muškát sa ešte viac zvýraznil, tak aj toto je individuálne a niekedy si treba na tú špičkovú chuť chvíľu po dozretí počkať, píšem to preto aby nebol niekto prekvapený ak začne na svojej signálke ozobávať prvé zrelé bobule začiatkom augusta. 
 


blízko Piešťan,160 mnm
jeseň 2024: z pôvodných 108/81 stav zredukovaný na 72 koreňov z 59 stolných odrôd
plán na jeseň 2025: cca 60 koreňov z 45 odrôd
cieľ: maximálne 40 koreňov z 30 väčšinou bezsemenných odrôd

Lubo
Aktivní člen
Příspěvky: 2421
Registrován: 28 črc 2021, 21:49
Bydliště: Bytča
Kraj: Žilinský
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Lubo »

Dzordzik píše:
26 črc 2024, 10:05
Také mi chutná, proto jsem ji letos u mě zasadil. Zatím se jí ale vůbec nechce růst. Od zasazení v květnu vyrostla už celých 5cm, celýýýýých.
 
....Jirko, nechcem Ti brať nádej, ale obávam sa, že nejde o rast, ale len o vzrušenie....


Bytča - kotlina, záhrada-rovina -330 m.n.m,

Marek1970
Aktivní člen
Příspěvky: 1459
Registrován: 01 říj 2020, 09:22
Bydliště: kúsok od Piešťan
Kraj: Trnavský, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Marek1970 »

Lubo píše:
26 črc 2024, 13:25
....Jirko, nechcem Ti brať nádej, ale obávam sa, že nejde o rast, ale len o vzrušenie....
 
:lol:  :lol:  :lol: Niekto už má pred víkendom dobrú náladu a je vtipný.


blízko Piešťan,160 mnm
jeseň 2024: z pôvodných 108/81 stav zredukovaný na 72 koreňov z 59 stolných odrôd
plán na jeseň 2025: cca 60 koreňov z 45 odrôd
cieľ: maximálne 40 koreňov z 30 väčšinou bezsemenných odrôd

Uživatelský avatar
Dzordzik
Administrátor fóra
Příspěvky: 5400
Registrován: 27 led 2020, 14:57
Bydliště: Zdounky (Kroměřížsko), JZ svah 280 mnm
Kraj: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Dzordzik »

Když už jsme u těch pátečních vtípků, tak tady jeden z dneška. Hledal jsem vlákno Darja, abych tam něco doplnil, místo toho jsem napsal do vyhledávání Rajda a hrozně jsem se divil, proč to nic nenachází :-D


Zdounky (Kroměřížsko), prudký JZ svah 270 mnm, převážně písčitá půda, barvy: objednáno, ještě neplodí, plodí, zrušené

Odrůdy: 21-28, 4x Adler, Aladdin, Albina, Alexa, 2x Avatar, Baltimor, Bažena, Bekingem, Blizněc, 3x Bravissimo, Cezar, 3x Cimus, Čornyj sultán, Čornyj chrustal, Čornyj kristal, 3x Darja, Dolgoždannyj, 2x Dubljanskij, 3x Efiop, Elbrus, Emma, Everest, Faeton, Faraon, Galahad, Gerbera, 2x Gran Pri, Helena, 2x Ivanka, Jasja, 3x Jutal, Katalonia, Klaudio Kardinale, Korolevskij Muskat, Krasa Balok, Kreščenskij, Ladannyj 2, Land Cruiser, Livia, Ljubimyj, Luiza, Madonna, Monolit, Muskat Medovyj, Nachodka, Nezavisimost, Ovalnovišňovij, Pamjati Nebesnoj Sotni, 2x Polonez 50, Poslannik, Prima Ukrajiny, Rafinad, Rosa Ranaja, Rošfor, Rozmus, Senator Burdaka, Sirenevyj, 2x Skazka, Sjuzanna, Slava Ukrajine (Višněveckij), Solnyško, Šarlota, Šerlok, Tajna Monacha, Talisman, Tjulpan, Vitalina, Vostorg, Zolotce, Ararat, Artek, Bananas, Bohema, Ciravas Agraa, Dyňka, Džin, Geliodor, Halloween, Chrust, Klubničnyj, Liepajas Agraa, Nazarij, Něžnost, Ratatuj, Slava Ukrajině Bač., Valjok, Vanessa

Lubo
Aktivní člen
Příspěvky: 2421
Registrován: 28 črc 2021, 21:49
Bydliště: Bytča
Kraj: Žilinský
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Lubo »

.... no možno by to nebolo až tak zlé meno pre novošľachtenca, ....keby bola zdravá, sladká a každého pestovateľa/ku obdarila bohatou úrodou. Treba poslať na Ukrajinu Pisankovi ako námet. ..

Apropoo som kúsok od Vás, otcov zakladateľov a čakáme v Kroměříži  na koncert Hausera, takže naozaj pohodový piatkový večer. :-)
 


Bytča - kotlina, záhrada-rovina -330 m.n.m,

Jarek23
Aktivní člen
Příspěvky: 2114
Registrován: 07 úno 2020, 20:17
Bydliště: Třemešná, 390 m.n.m
Kraj: Moravskoslezský
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Jarek23 »

Dzordzik píše:
26 črc 2024, 15:48
Když už jsme u těch pátečních vtípků, tak tady jeden z dneška. Hledal jsem vlákno Darja, abych tam něco doplnil, místo toho jsem napsal do vyhledávání Rajda a hrozně jsem se divil, proč to nic nenachází :-D
 
Jirko, je vidět, na co myslis 🤣


neplodí: Bianca, plodí: Solaris, Muscaris, Regent, Dubljanskij, Prim, Veltlínské červené rané, Muškát moravský, Frankovka, Chardonnay.

Marek1970
Aktivní člen
Příspěvky: 1459
Registrován: 01 říj 2020, 09:22
Bydliště: kúsok od Piešťan
Kraj: Trnavský, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Marek1970 »

Prima Ukrajiny, stav cukru k dnešnému dňu a priemerná váha troch bežných bobúľ. Nie je sa čo čudovať, že pred rokom ku koncu auguste väčšine tak chutila, predsa len to je veľmi skorá odroda.
Přílohy
IMG_20240806_073447.jpg


blízko Piešťan,160 mnm
jeseň 2024: z pôvodných 108/81 stav zredukovaný na 72 koreňov z 59 stolných odrôd
plán na jeseň 2025: cca 60 koreňov z 45 odrôd
cieľ: maximálne 40 koreňov z 30 väčšinou bezsemenných odrôd

haco
Aktivní člen
Příspěvky: 1096
Registrován: 05 úno 2020, 23:55
Bydliště: Trencin 210 m.n.m.
Kraj: Trenciansky. SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od haco »

kostky zostali aj toho roku velke tak ze pri jedle zavadzaju?

zvazujem ju dat miesto garolda, ale ak ma velke semiacka by to nikto nechcel u nas jest... 



Marek1970
Aktivní člen
Příspěvky: 1459
Registrován: 01 říj 2020, 09:22
Bydliště: kúsok od Piešťan
Kraj: Trnavský, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prima Ukrajiny, velmi raná, bílá, semenná, muškátová, -25 °C

Příspěvek od Marek1970 »

Vo veľkých bobuliach sú 3 - 4 veľké tvrdé kôstky, ktoré mi fakt vadia. Chuť je veľmi dobrá len tie kôstky mi lezú na nervy. U Arniho tie kôstky vôbec nevnímam a jem jeho bobule celé tak ako sú ale u tejto odrody sa mi nedá. 


blízko Piešťan,160 mnm
jeseň 2024: z pôvodných 108/81 stav zredukovaný na 72 koreňov z 59 stolných odrôd
plán na jeseň 2025: cca 60 koreňov z 45 odrôd
cieľ: maximálne 40 koreňov z 30 väčšinou bezsemenných odrôd

Odpovědět

Zpět na „Semenné“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host